Vzpomínek má hodně, třeba na úvodní ceremoniál. Šampionát zahájil kyjevský starosta a bývalý boxer Vitalij Kličko. „Připadal mi jako klidný, vyrovnaný člověk,“ vzpomínal pětadvacetiletý hráč. S Kličkem se mohl setkat i ve městě. „Pár, který jsme tam poznali, otevíral obchod. Nás a Klička pozval taky, já však nešel. Trochu mě mrzí, že jsem ho neviděl, ale vynahradil jsem si to na zahájení,“ řekl.


KONEC VE SKUPINĚ?


Mistrovství odstartovaly skupiny, které byly podle medailisty nejtěžší. Zlatí hoši mohli skončit už v nich. „Udělal jsem proti Maďarsku hrubku, kvůli níž jsme dostali gól. Kluci mě podrželi a v poslední minutě jsme vyrovnali,“ přiznal velkopavlovický rodák.

Ilustrační foto.
Kometě se rýsují útočné formace pro novou sezonu. Otestuje je proti Chabarovsku

Češi došli do vítězného konce bez bouřlivé atmosféry, kterou znali z loňského mistrovství v Brně. „Nikde to nebude dobré jako doma, chodil na nás plný stadion. V Kyjevě nebyla ani organizace úplně v pořádku,“ sdělil.

Trable měl tým hlavně s přesuny. „Zabraly hodně času. Byli jsme kreativní a vyzkoušeli metro, městskou dopravu, taxi a hotelové autobusy,“ doplnil loňský mistr světa z Tuniska.


DEŠTIVÉ FINÁLE


Neslavné zákulisí kyjevského mistrovství tým zúročil zlatou tečkou, výhrou 4:1 nad Rumunskem. Finále se však kvůli silné bouřce den předtím mohlo posunout. „Jen se o změně diskutovalo. Umělá tráva prokluzovala, déšť snížil kvalitu hry, ale aspoň to mělo grády,“ zhodnotil hráč, který pohár zvedal jako čtvrtý. „Byl celkem těžký. Potěžkal jsem si ho a hned ho odevzdal,“ smál se.

Na oslavy na místě nebyl prostor. „Po zápase jsme brzy jeli na letiště, ale snažili jsme se slavit po cestě. Po návratu nás čekaly povinnosti. Vítězství oslavíme až na oficiální akci,“ prozradil Levčík s tím, že těšit se může čtyřbodová finálová hvězda Jan Koudelka. „Dáme mu to sežrat,“ vtipkoval Levčík.

I když se reprezentace malého fotbalu může pyšnit mnohými úspěchy, stále není publikum na tento sport jednotného názoru. „Někdo říká, že jde o amatérský sport a bere ho na lehkou váhu. Fanoušek nedělá rozdíly a bere to jako úspěch,“ okomentoval a doufá, že tým nemine nominace na sportovní kolektiv roku.

LUCIE PINKOVÁ

Fotbalové utkání mezi FC Žďas Žďár nad Sázavou a FC Zbrojovkou Brno.
Znojmo i Brno jdou v poháru dál. Zbrojovka se trápila, rozhodla až v 63. minutě