„Mezi ženami jsou favoritkami Kristýna Pálešová, Jana Šikulová, Eva Verbová a také Veronika Ožanová. Schválně neuvádím jméno Jany Komrskové, která bude závodit jen na přeskoku a kladině,“ vyjmenovává hlavní esa mistrovství reprezentační trenér Stanislav Vyzina.

Brněnská závodnice Jana Komrsková má navíc nachystané překvapení. Poprvé by v ostrém závodě měla předvést přemet salto skrčmo s trojným obratem, který mají v repertoáru jen tři závodnice nejužší světové špičky. „Snad to v závodním stresu zvládne. Chceme, aby byla skok byla schopná zvládnout na mistrovství světa v Londýně,“ dodává.

Loňská prvenství ve vícebojích budou obhajovat právě Kristýna Pálešová z pořádajícího Sokola Brno I a Petr Smejkal z pražského Sokola Vršovice. „Hlavním favoritem na vítězství je Martin Konečný, potom Petr Smejkal a třetí místo je otevřené. Na mistrovství světa ale pojede jen jeden závodník, a to bude Konečný. Ostatní závodníci pojedou světové poháry,“ sděluje reprezentační kouč Jan Caska.

Bez zajímavosti není ani účast dvojice gymnastických veteránů Milana Krejčího a Petra Nováka. Na šampionátu se představí také silná ekipa rakouských závodníků, kteří budou bojovat o účast na říjnovém mistrovství světa. Nebývale silně je obsazená juniorská kategorie, kde je na startovní listině třicet děvčat a jedenadvacet chlapců.