Dohrávka jedenáctého kola Ženské basketbalové ligy v žabovřeské hale Rosnička zastihla oba celky v tabulce seřazené za sebou.„Samozřejmě si uvědomujeme, že Žabiny prošly vývojem. Jsou zkušenější, a i derby bude divácky zajímavější. Rozhodně je nepodceňujeme,“ uvedla pivotka Králova Pole Edita Šujanová.

Středeční bitva o Brno má náboj navíc. Vítěz se bude vyhřívat na druhé pozici tabulky domácí nejvyšší soutěže. „Pro nás je tento aspekt nejdůležitější. Chceme v soutěži držet kontakt s nejlepšími,“ zmínil trenér Žabin Viktor Pruša.

Porovnání týmů
• Žabiny Brno
Zápasová bilance: 10 výher, 4 prohry
Umístění v tabulce: 3. místo Nejproduktivnější hráčka: Petra Záplatová – 183 bodů
• Královo Pole
Zápasová bilance: 11 výher, 3 prohry
Umístění v tabulce: 2. místo Nejproduktivnější hráčka: Michaela Stará – 174 bodů

V tomto ročníku plní jeho svěřenky nastavené cíle a oproti minulému ročníku zaznamenaly další pokrok. Vyhouply se na třetí místo v domácí soutěži a postoupily do Final Four Středoevropské ligy CEWL. Nakročeno mají také do Final Four Evropské ligy EWBL, když v sobotu v prvním čtvrtfinále deklasovaly eurocupovou Umeu 97:63. „Je to pro nás obrovsky důležitá a motivující výhra. Holky si dokázaly, že cesta, kterou jdeme, má smysl a když hrajeme, co si stanovíme, uspějeme,“ liboval si Pruša.

Královo Pole sužují v tomto ročníku zranění, za poslední dva měsíce ale tým pod novým trenérem Martinem Pospíšilem zvládl všech pět zápasů v domácí nejvyšší soutěži a v tabulce je druhý. „Očekávám vyrovnaný duel, který rozhodnou detaily. Hlavně nás těší, že si zahrajeme s kvalitním soupeřem,“ pronesl slovenský trenér KP, jehož čeká premiérové brněnské derby.