Zasáhla vás i nervozita?

Hodně. Přece jen to byl první zápas v nároďáku. Ale stačilo pár vteřin na hřišti a opadla. Nakonec to z mojí strany snad nebylo tak hrozné. Jsem vděčná za minuty, které mi trenér dal.

Byl spokojený?

Hodnotil všechny hráčky a mně řekl, že se mu líbilo, jak jsem do zápasu šla odvážně a nebála se.

Brněnské trio
Listopadový reprezentační kemp absolvovalo trio hráček z brněnských klubů – Kateřina Sedláková z Handicapu a Sarah Beránková s Evou Kopeckou z KP Brno. V přátelském zápase s Lotyšskem si všechny tři při porážce 65:75 připsaly shodně dva body. „Byl to velmi dobrý přípravný zápas se solidní předvedenou hrou, jen nás mrzí ten konec – že jsme do závěru nedokázali jít za vyrovnaného stavu a neměli možnost ještě vyhrát," hodotil trenér reprezentace Ivan Beneš.

Takže s vámi dál počítá?

Neříkal nic konkrétního. Uvidíme na jaře. Hráček je hodně. Bylo by skvělé jet zase, ale nechci předbíhat.

Účast na domácím mistrovství Evropy v příštím roce je ještě asi vzdálená…

Moc. Jsem realistka. Myslím, že v tuhle chvíli na to nemám. Třeba se ale trenérovi zalíbím a vyjde to, ale moc šancí si nedávám. Spíš doufám, že větší příležitost bude třeba za dva roky.

Tušila jste vůbec, že jste v povědomí trenéra Ivana Beneše?

Pozvánku jsem nečekala, bylo to super překvapení. Vnímám to jako velký krok, protože přechod z mládežnické do dospělé reprezentace není snadný. Mně se to povedlo hned v prvním roce. Nakoplo mě do další práce, když vidím, že o mně trenéři vědí a uvažují o mně. Mám větší chuť.

Stál vás reprezentační debut něco do týmové pokladny v Králově Poli?

Nic jsem nepřispěla a snad k tomu nedojde. Ale kdo ví, třeba mě ještě budou chtít obrat. (smích)

Nováčkovské povinnosti v podobě nošení míčů jste si v reprezentaci splnila?

O fous jsem unikla, protože v týmu byly i mladší holky. Vzaly to za mě.

V kádru byla i vaše současná klubová spoluhráčka Sarah Beránková a bývalá kapitánka Kateřina Sedláková. Hádaly jste se, kdo bude s kým bydlet na pokoji?

Měla jsem z toho trochu strach. Není úplně příjemné bydlet s někým, koho třeba vůbec neznáte. Naštěstí tam byla Sára, takže jsme byly spolu. S Kačou by to taky bylo fajn, jsme kamarádky.

Jak se vám hrálo se zkušenými reprezentantkami?

Těšila jsem se na Peťu Kulichovou, před šesti roky pro mě byly všechny holky z domácího mistrovství světa hvězdy. Měla jsem možnost hrát s Terkou Peckovou a Editou Šujanovou, teď s Peťou. Je pro mě skvělé, že po tom, co dokázaly, se s nimi můžu potkat na hřišti.