Jak si užíváte zlatou medaili na krku?

Je to skvělé. Jsem strašně ráda, že jsme Čajky porazily, beru to jako odčinění Českého poháru, kde jsme finále s Handicapem prohrály. Spravily jsme si chuť.

Měla jste v hlavě právě finále Českého poháru, protože vývoj utkání byl obdobný?

Určitě ho měli v hlavách všichni. Čajky hrají podobný basket jako Handicap, takže jsme si chtěly potvrdit, že na něj umíme zahrát.

Prohrávaly jste až o šestnáct bodů. Proč jste tak špatně začaly?

Hrály jsme zvenku, málo doskakovaly, nepadaly nám střely. Pak jsme začaly tvrději bránit a odpověděly na hru soupeře. Líp jsme doskakovaly, hrály rychleji a soupeř přestal stíhat.

Bylo v poločase v královopolské kabině hodně rušno?

Ani ne, přišlo mi to podobné jako v jiných utkáních. Byly jsme zdravě nabuzené, proto jsme zvládly zápas obrátit. Ve finále Českého poháru jsme byly moc přehecované, tady jsme byly víc v klidu.

Tentokrát jste už také neztratily těsné vedení, když jste se do něj dostaly…

Tohle bylo hodně náročné, protože nejsme tým, kterému vyhovuje přetahovaná o pár bodů. Vždycky znervózníme, ale tentokrát jsme to zvládly bravurně.

Stala jste se nejužitečnější hráčkou Final Four. Cítila jste formu?

Turnaj mi sedl, konečně jsem se trefila, předtím jsem se střelecky docela trápila. Když se člověk trefí, roste chuť, nebojí se. Jsem za to ráda kvůli všem.

Máte zlato, podívala jste se i do české reprezentace. Jedete v letošní sezoně nad plán?

Jsem moc spokojená. Víc hraju, tým na mně víc stojí. Doufám, že se trenérovi vyplácí na mně stavět. Dávám body, je to asi moje nejlepší sezona, všechno klape.

Může triumf tým hodně povzbudit před čtvrtfinále play-off nejvyšší domácí soutěže s Handicapem?

Hodně. Čajky jsou podobný soupeř. Sebedůvěra týmu bude teď určitě větší, než kdybychom finále prohrály.

Očima předsedy
„Jsem rád, že všechno úsilí je oceněno zlatým triumfem, prvním v historii královopolského klubu. Navíc před vlastními fanoušky a v domácí hale ve Vodově ulici. Moje poděkování patří hlavnímu trenérovi Marianu Svobodovi, realizačnímu týmu a hlavně všem hráčkám. Nový tým se netvořil lehce, ale povedlo se to skvěle. Došlo k určitému propojení pozitivní energie s brněnským srdíčkem. Nyní je potřeba takto znovu nastartovat i některé mládežnické kategorie a odbourat negativní šumy. Vítězství ve Středoevropské lize je dobrý vklad i do budoucna.“
Richard Foltýn, předseda KP Brno