Ambiciózní brněnský Korfbal klub po titulu dlouho prahl, smůlu prolomil před dvěma lety v domácí hale, kdy ve finále porazil právě Jihočechy a slavil premiérový triumf v nejvyšší soutěži. O rok později si Brňané dali se stejným sokem vítězné repete a i v sobotu se jim v cestě k zlatému hattricku postaví českobudějovický Sokol. „Brno je favorit, má víc natrénováno. V náš prospěch hraje domácí hala a to, že konečně nastoupíme kompletní,“ vyhlíží finále českobudějovický kouč Ivo Kracík.

Pokud úřadující šampioni triumf neobhájí, půjde o velké překvapení. Letošní sezonou prosvištěli s velkou suverenitou. Prohráli jen jednou na začátku sezony v půlce září, od té doby neví, co je porážka. „Vyhrát tabulku o dvanáct bodů je pěkné, ale rozhoduje se v jedné konkrétní hodině. Atmosféra v týmu už je však trochu klidnější než v předešlých letech. Jsme rádi, že hrajeme opět s Budějovicemi. Všichni víme, co je v jejich silách, a nikdo si tak utkání nedovolí podcenit,“ přemítá brněnský trenér Jakub Máša.

Soupeři se mezi sebou dokonale znají, ve hře se tak nemají čím překvapit. S jednou věcí však Brňané počítají. „Pošťuchování ve vzájemných duelech je naprosto běžné. Budějovice vědí, že nás jen těžko přehrají, proto zkouší provokovat,“ varuje Máša.

Finálový den na jihu Čech startuje v půl dvanácté dopoledne vyvrcholením nejvyšší soutěže starších žáků mezi Kutnou Horou a Prostějovem, poté se o prvoligový trůn utkají rezervy Prostějova a domácího týmu, extraligové finále startuje v půl čtvrté odpoledne.

Vzájemné duely Předchozí finále:
2016: KK Brno – České Budějovice 27:19
2015: KK Brno – České Budějovice 16:13
Duely v letošní sezoně:
KK Brno – České Budějovice 26:17
České Budějovice – KK Brno 12:17
České Budějovice – KK Brno 17:23
KK Brno – České Budějovice 22:18