Brňané v pátek nezačali turnaj dobře, když právě anglickému soupeři podlehli 14:17, jenže pak se zvedli.

V základní skupině porazili katalánskou Barcelonu 19:12 a poté v sobotu večer i domácí tým Korf LX Project 12:8 a z druhé pozice proklouzli do semifinále. „Musím hráče pochválit. Nelze vyzdvihnout individuality, vynikali jsme týmovým výkonem. Zlepšovali jsme se zápas od zápasu,“ těšilo brněnského kouče Jakuba Mášu.

Výsledek mohl být ještě blyštivější, jenže Brňané vykročili do nedělního semifinále s dalším anglickým celkem Bec katastrofálně. V osmé minutě prohrávali 0:8 a zápas pro ně byl prakticky ztracený. „Bec hru kontroloval, ale začátek byl od nás zkrat. Soupeř byl nad naše síly, hrál lépe, moc šancí jsme proti němu neměli,“ popisuje korfbalista Ondřej Fridrich, který stejně jako jeho spoluhráči musel zvládnout pět duelů ve třech dnech. „I když se hrálo na zkrácený čas, byla to pěkná fuška, zvlášť pro nás čtyřicátníky,“ podotkl.

Do bitvy o bronz Korfbal klub vstoupil naopak koncentrovaně a postupně si vybudoval mírný náskok, který udržel až do konce. Tým střelecky táhla Štěpánka Jonáková. S 21 zásahy se stala druhou nejlepší kanonýrkou turnaje. „Před turnajem jsem doufal v zápas o třetí místo a to jsme splnili. Proto je pro nás výjezd do Portugalska velmi pozitivní,“ hodnotil Máša.

Jeho tým třetím místem vyrovnal historicky nejlepší brněnské umístění na Europa Shieldu. Třetí Korfbal klub skončil i v roce 2013 v Třeboni a mezi evropské úspěchy počítají Jihomoravané i dvě čtvrtá místa z Europa Cupu, kde hrají i kluby z korfbalových velmocí Nizozemska a Belgie. „Je to jeden z největších klubových úspěchů,“ přitakává Fridrich.

Zápasy KK Brno:
Základní skupina: Norwich Knights – Brno 17:14, KC Barcelona – Brno 12:19, Brno – Korf LX Project 12:8
Semifinále: Brno – Bec Korfbal Club 17:23
O bronz: Norwich Knights – Brno 12:17
Finále: KV Adler Rauxel – Bec Korfball Club 16:10