"Jeden trénink nic neznamená, na to je potřeba pořád myslet. Kvalifikace je strašně nabitá, a když budu ztrácet sedm desetin sekundy, tak budu šestnáctý. Cíl je pořád být do čtvrté řady, to je dvanácté místo. To je hranice, abych mohl jet do desátého místa," řekl Kornfeil novinářům po druhém tréninku, v jehož závěru se posunul na druhé místo za nejrychlejšího Mavericka Viňalese ze Španělska.

Dobrý pocit měl ze zajetého času pod hranicí 2:10 minuty. "To kolo mi prostě vyšlo, nebyla tam jediná chybička. Je ale pravda, že jsem jel trošku za limitem, protože jsem to chtěl zkusit," řekl Kornfeil, jehož mechanici v Brně stále hledají ideální nastavení. "Na poslední čtyři kola jsem dostal novou gumu a najednou to začalo fungovat. Je ale pravda, že od začátku jsme měli problémy s předkem," přiznal.

Se současným nastavením by do nedělního závodu nastoupit nemohl, pneumatiky by to nevydržely. "Fungovaly by tak sedm osm kol, ale závod se jede na devatenáct. Po motorické stránce vše funguje a až začne fungovat všechno, tak to bude pecka," řekl Kornfeil, jenž věří, že už v sobotu mechanici jeho hondu připraví na sto procent. "Nápadů je spousta. Při každé zastávce v boxech to měníme. Na začátku jsme šli špatným směrem, ale pak se to zlepšilo. Určitě ví, co mají dělat," uvedl.

Kornfeil předpokládá, že v sobotní kvalifikaci budou jezdci dosahovat minimálně o sekundu rychlejších časů. "V sobotu bude navíc čistší trať a pokud nebude pršet, tak se určitě vítěz kvalifikace dostane pod 2:09," řekl jezdec, který v Brně startuje v 50. závodě mistrovství světa.

"Ani jsem to netušil. Až ráno mi to řekli kluci z fanklubu a docela jsem vyvalil oči," uvedl Kornfeil, který od svých fanoušků dostal značku s číslem 50 na památku. "Možná půjde do pokojíčku, kde mám tři velké poličky na poháry nebo do garáže," řekl.