V Moto3 absolvovali jezdci závod ve Spielbergu po ranním dešti z velké části na mokré trati. Kornfeil po šestnáctém místě v kvalifikaci startoval po sérii penalizací nakonec ze čtvrté řady a brzy se dostal na hranu první desítky. „Zůstal jsem zaseknutý ve třetí skupince. Nedokázali jsme jet tak rychle, protože poslední dvě zatáčky byly stále ještě mokré a v nich jen jedná suchá stopa. Ani předjíždění kdekoliv jinde nebylo snadné,“ popsal Kornfeil v tiskové zprávě.

Od patnáctého kola se pohyboval na osmé příčce s velkou ztrátou na nejrychlejší a na ní také projel cílem. „V závěrečném kole přišel nečekaný atak od všech tří mých soupeřů – Yurchenko, Antonelli, Canet – ve dvou zatáčkách. Nechtěl jsem prohrát a byl jsem moc rád, že se mi podařilo překonat minimálně Caneta, tak i Antonelliho v posledním kole zpět,“ těšilo českého jezdce.

Rakouský výsledek byl pro rodáka z Kyjova třetí nejlepší umístění v sezoně. V červnové Grand Prix v Assenu skončil po penalizaci třetí, v květnu v Jerezu dojel sedmý. V průběžném pořadí šampionátu klesl na desátou příčku. „Bylo by lepší skončit sedmý, to vím, ale minimálně jsme o jednu příčku vylepšili výsledek z Brna,“ doplnil.

Vítězství se po téměř dvou letech v seriálu mistrovství světa dočkal Ital Romano Fenati. Na stupně vítězů se dostal poprvé po znovunabytí závodní licence po loňském incidentu ve Velké ceně San Marina, kde v závodě třídy Moto2 při předjíždění v rychlosti kolem dvou set kilometrů v hodině na rovince sáhl soupeři na brzdu a zmáčkl ji. Po návratu do mistrovství světa byl dosud nejlépe čtvrtý v Německu, teď se stal v letošním jedenáctém závodě Moto3 již devátým různým vítězem.

Nový lídr světového šampionátu je v neděli šestý Ital Lorenzo Dalla Porta, jenž španělského vítěze z Brna Aróna Caneta odsunul o bod na stříbrnou pozici.

V MotoGP zvítězil Ital Andrea Dovizioso, který v poslední zatáčce předjel španělského lídra šampionátu Marca Márqueze. Tomu zůstává triumf na Red Bull Ringu stále zapovězen, potřetí za sebou tu skončil po vítězství v kvalifikaci druhý. Rakousko zůstává v současném kalendáři jediným místem, kde sedminásobný mistr světa Márquez ještě nevyhrál.

Díky Doviziosovi i ve čtvrtém ročníku po návratu závodu do mistrovství světa ovládla hlavní třídu značka Ducati. Vítězství věnoval italský jezdec mluvčímu týmu Lucovi Semprinimu, který nenadále zemřel před týdnem v Brně.

Dovizioso byl ale sám překvapený, že mu závěrečný manévr přinesl prvenství. „Zkusil jsem něco šíleného a ono to někdy vyjde. Nemyslel jsem si, že to dopadne, protože neumím brzdit tak jako Marc. Ale v poslední zatáčce to člověk prostě musí zkusit. V nejhorším případě bych byl druhý,“ řekl Dovizioso.

Po triumfu v úvodním závodě sezony v Kataru si připsal druhou výhru v ročníku. V průběžném pořadí mírně snížil ztrátu na Márqueze na stále propastných 58 bodů.

Abraham obsadil patnáctou příčku a získal bod. Český jezdec bodoval potřetí v sezoně a jeho maximem v dosavadních jedenácti Velkých cenách je čtrnácté místo z Itálie. Patnáctý byl i před měsícem v Německu.

V Moto2 vybojoval první vítězství v sezoně Jihoafričan Brad Binder před lídrem průběžného pořadí Álexem Márquezem ze Španělska.