Po restartu, při němž chybělo hned deset jezdců, se z šestého vítězství v sezoně radoval již jistý mistr světa Jihoafričan Brad Binder. „Neměl jsem nejlepší start, navíc se kolem mě hodně padalo a stalo se, že jsem vlivem pádů nezískal, ale naopak ztratil," uvedl Kornfeil, který startoval až z 22. pozice.

Přesto se dokázal prodrat až na desáté místo. „Měl jsem dobře nastavenou motorku, dostatečnou rychlost, jenže pak přišel technický problém a bylo to," litoval Kornfeil.

Po vyvěšení červených vlajek panovaly největší obavy o zdravotní stav skotského pilota Johna McPheeho, který zůstal bezvládně ležet mimo trať poté, co jej přejel jeden ze soupeřů. Dvaadvacetiletý pilot byl odvezen do nemocnice, podle lékařů už před transportem nabyl vědomí a mohl hýbat nohama i rukama. Také do Eney Bastianiniho vrazil jiný motocykl, když se italský jezdec „kutálel" po vozovce, následky ale nebyly vážné.

ŠAMPION TAKÉ UPADL

Královskou MotoGP ovládl Brit Cal Crutchlow, který profitoval z pádu vedoucího jezdce a jistého šampiona Marca Márqueze ze Španělska. Druhým vítězstvím v sezoně navázal na triumf z brněnské Grand Prix.

Druhý skončil slavný Ital Valentino Rossi, který vytěžil maximum z nejhoršího kvalifikačního výsledku za posledních pět let a startu až z patnáctého místa. „Kvalifikační den byl pravděpodobně nejvíc frustrující v sezoně. Jsem rád, že jsem stáhl párů bodů na Jorge Lorenza v boji o druhé místo," hlásil Rossi pro webové stránky MotoGP.

V jediné dosud nerozhodnuté třídě Moto2 triumfoval Švýcar Thomas Lüthi a dva závody před koncem seriálu nyní ztrácí 22 bodů na prvního Johanna Zarca z Francie, jenž dojel v Austrálii až dvanáctý.