Jakub Kornfeil odstartoval do Velké ceny USA v kategorii Moto3 z patnácté pozice. Měl skvělý start do závodu a pral se v čelní skupině. Pak ale přišel incident s Romanem Fenatima on skončil na zemi.

Cílem prvního kola projel Kornfeil jako sedmý a vypadalo to, že naváže na loňskou znamenitou stíhačku. Boje ve skupině byly velmi těsné a několikrát tam došlo ke kontaktům. V devátém kole došlo ke kontaktu s Romanem Fenatim, který si na českého reprezentanta vyšlápl dost agresivním manévrem. O jedno kolo později se bojovalo znova – tentokrát ale v situaci, kdy byl Fenati na výjezdu ze zatáčky číslo osmnáct pod Kornfeilem. Fenati dostal highsider a havaroval. Jeho letící stroj s sebou vzal také jeho soupeře.

„Závod byl fantastický. Měl jsem výborný start a hned jsem smáznul nějakých osm pozic. Byl to pěkný souboj, pořád se předjíždělo a jízdu jsem si moc užíval. Jednou si tam na mě Fenati hodně tvrdě vyšlápl, tak jsem si řekl, že je potřeba mu to vrátit. To jsem udělal a v něm bouchly saze.V nekonečné pravé kolem věže se dostal pode mě a já viděl, jak mu ujíždí zadek. Dostal highsidera a já nemohl nic dělat. Jeho motorka mě smetla a já tvrdě sletěl k zemi. Ještě na okruhu mně udělali rentgen a ten potvrdil zlomeninu pravé klíční kosti,“ uvedl k závodu Kornfeil.

Jezdec tak zamířil na sál. Rychlá operace měla zajistit, aby se Jakub Kornfeil mohl co nejdříve přesunout domů a zahájit co nejdříve léčení.