Právě Kometu vzhledem k početné základně permanentkářů bude aktuální nařízení nejvíc bolet. Na tribuny pustí jen majitele celosezonních permanentek. „Počet majitelů celosezonních karet, respektive těch, kteří se před sezonou rozhodli pomoci klubu a zakoupit si permanentní vstupenku znovu, odpovídá téměř tisíci,“ uvedl mluvčí klubu Michal Chylík.

Hokej tak budou v následujících týdnech muset oželet majitelé permanentek na základní část. „Rádi bychom viděli na stadionu všechny, ale v tuhle chvíli to bohužel není možné. Zápasy, o které majitelé permanentek na základní část přijdou v aktuální sezoně, se jim automaticky přesouvají do sezony následující. Jinými slovy cena permanentky na sezonu 2022/2023 pro ně bude ponížena o cenu všech utkání, o které přijdou v aktuálním ročníku,“ vysvětlil Chylík.

Citelně se nové vládní opatření dotkne i druhého nejnavštěvovanějšího hokejového klubu regionu Orlů Znojmo, jejichž domácí zápasy navštěvuje kolem dvou a půl tisícovek fanoušků.

Robert Havlát přispěl k porážce Hodonína 5:0 pěti body.
Strýc je mým vzorem a radí mi. Hokej je priorita a chci výš, míní Havlát

Poprvé se Orli před omezenou diváckou kulisou představí v nedělním klání od půl šesté večer proti Bolzanu. „Na zápas mají možnost přijít všichni permanentkáři. Kdo z nich se nedostane, třeba kvůli absenci očkování, získá možnost sledovat živý komentovaný přenos zadarmo aspoň na dálku online, což zajistíme. Máme připravený taky systém, že když permanentkář nevyužije možnost přijít na zápas, dostane se vstupenka do volného prodeje, pokud zbude volná kapacita,“ pravil manažer klubu Petr Veselý.

Omezení počtu fanoušků je pro klub ranou. „Jde o velkou komplikaci z finančního hlediska. Zápas něco stojí a za takových podmínek se nezaplatí, takže teď každé utkání půjdeme do minusu. Snad se situace co nejdřív zlepší,“ pravil Veselý.

V ostatních klubech není omezení kapacity vzhledem k obvyklým návštěvám zas tak velkou komplikací. To je třeba případ Dukly Jihlava, která v sobotu v utkání Chance ligy hostí Slavii. „Mezi 16.45 až 17.15 mají přednostní právo permanentkáři. Od čtvrt na šest večer začneme prodávat zbylé vstupenky do kvóty tisíc diváků,“ uvedl jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Fotbalisté Líšně měli přivítat v sobotu od půl druhé odpoledne v závěrečném druholigovém kole před pauzou v derby Vyškov, duel se ale kvůli nezpůsobilému počasí nakonec nekoná. Omezení diváků by se klubu přesto nedotklo. „Na poslední utkání přišlo kolem šesti set lidí a vzhledem k počasí a opatřením, které se zpřísnily, by pro nás nebyl problém všechny zájemce uspokojit,“ sdělila manažerka klubu Dagmar Wallová.