Brňanky se po vítězství 3:1 na zápasy těší na semifinále proti Prostějovu. „Je to paráda. Před play-off jsme neměly tak dobré výsledky, ale strašně jsme chtěly postoupit. Možná nám to ještě úplně nedochází,“ radovala se brněnská nahrávačka Barbora Koseková.

Olymp v závěru základní části poslal Královo Pole v přímém souboji do nižší nadstavbové skupiny. Nakonec se ale ukázalo, že vše zlé je k něčemu dobré. „Asi to tak bylo správně, protože jsme prostřídaly víc hráček, všechny si zahrály. Celou nadstavbu jsme se připravovaly na Olymp a očividně se to vyplatilo,“ usmála se.

Jak to viděl kouč
„Dlouho trvalo, než družstvo nabralo sílu. V sezoně to vypadalo všelijak, byli jsme hrozně nestabilní. Týmu dodal obrovskou sílu obrat v druhém utkání v Praze z 0:2 na 3:2. Družstvo potvrdilo cestu, kterou jsme nastolili, i když tam bylo hodně chyb a věcí, které nefungují. Na to se historie neptá, jsme v první čtyřce, a jestli máme na víc, se ukáže."

trenér KP Brno Marek Rojko

Dvaadvacetiletá nahrávačka spatřuje klíčový moment čtvrtfinálové série ve druhém utkání, kde Brno otočilo z 0:2 na 3:2 a vyrovnalo sérii. „Není lehké jít do domácího prostředí po dvou prohrách, ale to se naštěstí nestalo, ten obrat nám dodal hodně sebevědomí,“ uznala.

Slovenská reprezentantka vyzdvihla také zařazení kondičního bloku v nadstavbové části. „Byly jsme na tom lépe fyzicky. I když jsme prohrávaly, vždy jsme to nějakým způsobem dotáhly. Bylo vidět, že jsme víc chtěly, individuality navíc hrály ve prospěch týmu,“ ocenila.

Ani čtvrté čtvrtfinále se pro Brno neobešlo bez problémů, za stavu 1:1 na sety prohrávalo ve třetí sadě až o šest bodů. Předvedlo však další vítězný obrat, sadu získalo ve svůj prospěch a slavilo po výhře 3:1 na sety. „Potřebovaly jsme v ten moment impulz z lavičky. Trenér trochu prostřídal, přišly hráčky s novou energií, které nás nakoply. Stačily dvě tři úspěšné výměny, a otočily jsme celý zápas,“ vysvětlila.

V semifinále čeká na Královo Pole obří výzva v podobě mistrovského Prostějova. Boj o finále odstartuje v pátek na hřišti Hanaček. „Můžeme do toho jít bez starostí a ukázat, co v nás je. Užíváme si první čtyřku, postup do finále může být jen plus. S Prostějovem jsme uhrály letos i tie-break, je to pořád hratelné. Oddechneme si a půjdeme do toho naplno,“ hlásila slovenská opora.