Italský celek hostí v úterý v šest hodin večer v hale ve Vodově ulici. „Motivace je daná, hrajeme před domácím publikem. Sice nastoupíme proti favoritovi skupiny, ale každé vítězství na evropské úrovni se počítá,“ hlásí odhodlaně brněnský kouč David Zdeněk.

Jeho svěřenky si určitě nechtějí utkání pouze užít. „To se tak říká, do duelu jdeme s cílem ho vyhrát. Zda si zápas užijeme, se teprve uvidí, podle toho, jak jej zvládneme,“ ví Zdeněk.

Královopolské hráčky za sebou mají náročný program, ve středu hrály eurocupový duel s Fribourgem, v sobotu pak v Ženské basketbalové lize utkání s dalším účastníkem této evropské soutěže Nymburkem. „Hráli jsme v takovém rytmu, že nedostatek sil nevidím jako problém. Holky měly po Nymburku den a půl volno, navíc všichni raději hrají, než celý týden trénují a připravují se na konkrétního soupeře,“ prohlašuje brněnský stratég.

Zajímavost utkání s Benátkami je, že ho budou pískat tři rozhodčí ženy a žádný muž. „Zažil jsem to snad jenom na úrovni mládežnické reprezentace. Uvidíme, jaký trend dámy zvolí. Věřím, že zápas zvládnou dobře, ne nadarmo pískají v Evropě,“ přemítá Zdeněk.

Žádný problém ale podle něj nehrozí. „U ženského basketbalu holky oproti mužskému nevyhledávají problémy s rozhodčími. Nezaznamenal jsem, že by hráčky víc protestovaly nebo naléhaly na sudí,“ dodává s úsměvem.

Opory Benátek
• Riquna Williamsová – nejlepší střelkyně italské nejvyšší soutěže s průměrem 20 bodů na zápas
• Marie Růžičková – slovenská reprezentantka
• Martina Bestagnová – zná se s trenérem KP Davidem Zdeňkem, který ji dřív vedl v Karlových Varech