„Nechceme slevovat ze svých ambicí, ale hodláme postavit finančně schůdný kádr. Ovšem situace je náročná, protože v souvislosti s pandemií spousta basketbalistek zvažuje svou budoucnost ve sportu a touží se uchytit spíše v poloamatérském klubu a věnovat se i něčemu jinému než basketbalu,“ zmínil generální manažer třetího klubu české ligy ve skončené sezoně Richard Foltýn.

I když v Králově Poli plánují najet na úsporný režim, hodlají se zúčastnit nadcházejícího ročníku EuroCupu. Pokud tedy situace umožní jeho uskutečnění. „Nechceme přerušit nit našich účastí. Pořád je to možnost pro hráčky, jak výkonnostně růst a nemíníme přijít o koeficient, který jsme vytvořili. Pokud bychom hráli jen naši ligu, která pravděpodobně půjde výkonnostně dolů, bude to trochu sportovní hrob. Účast v evropských soutěží je zajímavá pro fanoušky i partnery,“ pravil Foltýn.

Od pondělí se hráčky KP díky uvolnění vládních opatření vrátily k tréninku v hale ve Vodově ulici. „Vzhledem k tomu, jaké počasí v uplynulém týdnu panovalo, tak to bylo dost užitečné. Navíc je přínosné, že se holky vrátily zase do basketbalového prostředí v hale,“ podotkl první muž královopolského klubu.

V Brně už stačili představit první posilu pro novou sezonu. Jde o dvaadvacetiletou křídelnici Karolínu Fadrhonsovou. Poprvé do české nejvyšší soutěže naskočila už ve čtrnácti letech, naposledy hostovala z USK Praha ve Strakonicích. „Připravovala se v Brně a všimli jsme si, že má neuvěřitelný zápal do basketbalu,“ vyzdvihl Foltýn.

Královopolanky čekají ještě tři týdny společného tréninku, k přípravě na nový ročník se sejdou znovu na začátku srpna. Do té doby už se taky pomalu vykrystalizuje kádr pro nadcházející sezonu. „Zatím z ekonomických a logistických důvodů vůbec neřešíme cizinky. Výjimkou je Emily Potterová, protože kvalitních pivotek je v Česku málo a jí se u nás taky hodně líbilo. Dostane se i na talentované mladé hráčky,“ doplnil Foltýn.