„Nedávám přednost ani basketbalu, ani škole. Snažím se obojí zkombinovat tak, abych mohla dělat obě věci, i když vím, že ani jednu nedělám na sto procent. Do školy musím chodit, ale ústupek je třeba někdy v tom, že se neučím, kolik bych mohla. Občas ale vynechám basketbalový trénink," líčí klíčová hráčka aktuálně třetího celku nejvyšší české soutěže.

Kvůli škole vynechala jediný zápas, když na začátku listopadu KP hrálo EuroCup v e francouzském Angers, jinak v žádném utkání kvůli škole neabsentovala. Na některé její zápasy ji chodí podpořit i spolužáci ze školy. „Učitelé nejspíš neví o tom, že hraju basketbal, protože je nás hodně a já se o tom moc nezmiňuji. Ale spolužáci se na můj zápas někdy přijdou podívat," říká Kopecká.

Ta by se ráda dostala na červnový evropský šampionát, který se uskuteční ve Slovinsku a Izraeli. „Přehodila jsem si kvůli tomu rozvrh, abych v tu dobu už víceméně neměla školu. Zatím to vypadá na širší nominaci, tak snad se na turnaj dostanu," doufá pivotka.

Basketbal je pro ní občas únik z náročné reality studentky medicíny, jindy se k němu musí přemáhat. „Někdy jsem ráda, že se můžu basketbalem odreagovat a nemyslím na povinnosti. Občas je mi ale na obtíž, že musím na trénink," přiznává 181 centimetrů vysoká hráčka.

V budoucnu by ráda pracovala v oboru s chirurgickým zaměřením. „Zatím úplně vybráno nemám. Existuje několik variant, co budu dělat, až doufám odpromuju. Musím si je nechat projít hlavou. Některé počítají s tím, že bych se pořád nějak věnovala basketbalu, jiné že vůbec," podotýká.

Ačkoliv studuje náročnou školu a do toho se věnuje profesionálně basketbalu, zbydou i chvíle na volný čas. „Samozřejmě záleží na období, ale třeba teď na začátku semestru jsem měla víc času. Potkávám se s kamarády a žiju jak normální člověk," přesvědčuje Kopecká.

V KP, kam přestoupila loni v létě z konkurenčních Žabin Brno, zažívá povedené období. Daří se jí i týmu.

KP zakončí základní část bez ohledu na výsledek posledního utkání, které sehraje v pátek 3.března od půl čtvrté odpoledne na domácí palubovce proti Hradci Králové, na třetím místě základní části české ligy a v případě postupu do semifinále se tak vyhne USK Praha. „Sezona se pro nás zatím vyvíjí velmi dobře. Třetí místo po základní části je úspěch, nabraly jsme nové zkušenosti, tak doufám, že na ně navážeme," dodává Kopecká.