Svěřenky trenérky Marcely Krämerové držely s favorizovaným soupeřem krok v první půli, kterou prohrály jen o tři body 39:42. „Hodnotí se mi to strašně těžce. Nejsme ochotny se o to porvat, když nám někdo rány rozdává. Co stačí na naší ligu, nestačí na EuroCup,“ hodnotila nevydařené utkání trenérka Krämerová.

Začátek přitom jejím svěřenkám vyšel na výbornou. Záhy se ujaly vedení 8:2 a i když první čtvrtinu prohrály, v té druhé vyhrály a jen těsně ztrácely. „Ve druhé půli jsme je ale nechaly dávat jednoduché koše z podkoše a to nás dávalo dolů a dolů a proto zápas dopadl, jak dopadl,“ litovala Kateřina Galíčková, která KP bodově táhla, když zaznamenala šestnáct bodů, většinu z nich v úspěšné první půli.

Zvláště ve čtvrté čtvrtině už si domácí basketbalistky hnané slušně zaplněnou halou v Angers bez problémů navyšovaly vedení.

Brněnskému týmu ve Francii chyběla kvůli studijním povinnostem jedna z hlavních opor Anežka Kopecká. „Scházela nám ve všem, v obraně, v doskocích, při hře na pivotu,“ hlesla trenérka Krämerová.

Brněnské basketbalistky tak po sedmi vítězných duelech v nové sezoně, z toho šesti ligových, poprvé prohrály a ve skupině L EuroCupu jim patří po dvou kolech třetí příčka se ziskem třech bodů. Další zápas v mezinárodní soutěži odehrají už ve středu, kdy se od osmi hodin večer představí na palubovce severofrancouzského Charleville, které je favoritem skupiny.

Středeční utkání prohrál i další brněnský celek v EuroCupu Žabiny. Na palubovce španělského San Sebastianu prohrály 80:91.

Angers - KP Brno 89:64
Čtvrtiny: 26:19, 16:20, 24:14, 23:11.
Nejvíc bodů KP Brno: 16 – Galíčková, 13 – Malíková, 10 – E. Kopecká.
KP Brno: Galíčková, E. Kopecká, Malíková, Pelanderová, Šotolová – Dudáčková, Fadrhonsová, Hynková, Světlíková, Zítková, Vlčková.