„Podobně jako KP jsme ve svém oboru na třetím či čtvrtém místě s ambicí stát se významnějším hráčem na trhu. V tom se podobáme i basketbalistkám KP. Řekli jsme si, proč do toho nejít společně,“ vysvětlil jednatel společnosti a brněnský rodák Jan Holčík s tím, že spolupráce je zatím pilotní s výhledem na dlouhodobé období.

Jihomoravský klub se hodlá vrátit do bojů o medaile, z nichž vypadl v minulé sezoně. Po vydařeném startu se totiž v nejdůležitější části sezony potýkal se zraněními a skončil ve čtvrtfinále. „Velký kredit holkám i realizačnímu týmu za minulou sezonu, kdy jsme nečekali, že se nám po omlazení kádru tak povede start. Tentokrát máme vyšší ambice a chceme se porvat o medaile v lize i poháru a zabojovat o postup ze skupiny EuroCupu,“ pravil manažer klubu Richard Foltýn.

Na rozdíl od některých minulých sezon zůstalo jádro týmu pohromadě a klub ještě posílila česká juniorská reprezentantka Lucie Svatoňová, zkušená Michaela Vondráčková nebo Američanka Madison Wolfová. „Má to zatím strašně těžké jako každý, kdo jde hrát na jiný kontinent. Navíc je velký introvert, takže se ještě hledá,“ pravila trenérka brněnského celku Marcela Krämerová, kterou čeká druhá sezona v klubu.

KP opustily Chorvatka Katarina Trehubová, Karolína Fadrhonsová a Natálie Vlčková. „Většina holek v týmu zůstala, což je důkaz, že nejsem taková fúrie, jak se o mně po republice vykládá. Určitě jsme ještě posílily,“ pochvalovala si Krämerová.

Brněnský celek má za sebou rozpačitou přípravu, kterou narušovala různá zranění i absence reprezentantek v trojkovém basketbalu Karolíny Šotolové a Kateřiny Galíčkové. „Vůči týmu je má absence blbá, některé kombinace je třeba si nacvičit, ale osobně mi trojkový basketbal pomohl herně i co se týče sebedůvěry. Jako tým jsme vyzrálejší než minulou sezonu. Už víme, co od sebe očekávat,“ přesvědčovala Galíčková.

Jako první se KP představí ve středu od šesti hodin večer na palubovce posílené Slavie Praha před kamerami ČT Sport Plus. Doma se Brňanky představí v sobotu od půl čtvrté odpoledne proti nováčkovi Brandýsu nad Labem.

Od října se Královopolanky znovu představí také v prestižním EuroCupu. Letos si zahrají s vítězem kvalifikačního dvojutkání mezi azorským celkem Sportiva a tureckou Antalyí, francouzským gigantem Bourges a lucemburským Grengewaldem, na jehož palubovce také pouť mezinárodní soutěží 12. října zahájí. „Los EuroCupu letos vyšel smířlivěji než minule, takže se chceme porvat o postup ze skupiny ze druhého nebo třetího místa,“ dodal Foltýn.

KP v úvodu sezony
středa 27. září od 18.00: Slavia Praha - KP TANY Brno (ŽBL)
sobota 30. září od 15.30: KP TANY Brno - Brandýs (ŽBL)
sobota 7. října od 15.30: Chomutov - KP TANY Brno (ŽBL)
čtvrtek 12. října od 19.15: Grengewald - KP TANY Brno (EuroCup)
neděle 15. října od 16.00: Žabiny Brno - KP TANY Brno (ŽBL)