Vyhrály tak i šestý zápas v této sezoně. „Pro nás to bylo strašně těžké utkání, protože jsme v neděli nastoupily k velmi důležitému zápasu. Rozhodovaly trestné hody, které jsme netrefovaly ani my, ani ony.  Potvrdila se nám ale jedna věc. Nemáme sice lídra, ale v každém utkání se nám někdo chytne. Tentokrát se nám neskutečně chytla Tereza Zítková, která nás držela nad vodou," vyzdvihla výkon sedmnáctibodové křídelnice trenérka KP Marcela Krämerová.

Její svěřenky byly v utkání favoritkami, ovšem nabuzené soupeřky držely s Brňankami celý zápas krok a několikrát se dostaly i do vedení. Špatně to s Královopolankami vypadalo sedm minut před koncem, kdy se Chorvatky dostaly do šestibodového vedení 61:55, přičemž domácí hráčky kupily jednoduché chyby. „Říkala jsem holkám, že se nic neděje, že je ještě kupa času. Řvu na hráčky a nedovolím, aby se lámaly. Povedlo se nám to otočit i teď i se Žabinami. Když to nevzdává trenér, nevzdávají to ani hráčky," přesvědčovala Krämerová.

Brněnský lezec Adam Ondra (vpravo) strávil den s norským spisovatelem Jo Nesbem. Společně si zalezli na Pálavě, večer pak navštívili brněnskou premiéru filmu Posunout hranice.
Spisovatel Nesbo nadchl šampiona Ondru svými lezeckými dovednostmi

Na zmínený nepříznivý stav Královopolanky zareagovaly šňůrou devíti bodů a nakonec dokráčely k cenné výhře. „Říkaly jsme si, že to urveme, s ničím jiným jsme nepočítaly než s tím, že vyhrajeme. Máme skvělý kolektiv i v šatně. Hodně jsme si sedly," podotkla hrdinka čtvrteční partie Zítková.

Brněnské basketbalistky za sebou mají dvě cenné výhry, ale před sebou velmi namáhávé týdny. Hned v neděli od pěti hodin odpoledne je čeká ligový duel v Ostravě. V následujících třech týdnech poté odehrají v EuroCupu tři venkovní utkání v řadě.

Jako první se představí ve středu ve francouzském Angers, které v úvodním klání skupiny podlehlo rivalovi ze stejné soutěže Charleville 60:89. „Je super, že se nám podařilo vyhrát. Holkám řeknu, že je v pátek nechci vidět, ať zregenerujou a odpočinou si," dodala s úsměvem Krämerová.

KP Brno - Ragusa Dubrovník 71:68
Čtvrtiny: 20:15, 14:19, 18:18, 19:16.
Body KP Brno: 17 - Zítková, 12 - E. Kopecká, 10 - A. Kopecká, Pelanderová, Šotolová. 
KP Brno: E.Kopecká, Malíková, Šotolová, A. Kopecká, Galíčková - Fadrhonsová, Dudáčková, Pelanderová, Hynková, Svetlíková.
Diváci: 800.