V prvních dvou zápasech Královopolanky podlehly nejprve doma 1:3 na sety, ve druhém duelu pak 0:3. Kromě dvou porážek řešil realizační tým brněnského celku hned na úvod série zranění klíčové hráčky Simony Jelínkové. „Bohužel se bez ní musíme po zbytek série už obejít," litoval jeden z trenérů KP Richard Wiesner.

Královo Pole hraje extraligové finále po dvanácti letech, pro řadu letošních vítězek Českého poháru jde v závěrečné fázi play-off nejvyšší české soutěže o premiéru. „Třeba v prvním zápase rozhodla zkušenost soupeře, spousta našich děvčat hraje finále poprvé, což se bohužel projevilo v naší hře, kdy jsme nedokázali předvést úplně svůj výkon, na který jsme zvyklí," přiznal Wiesner.

Fotbalisté Vyškova (v bílém) prohráli s vedoucí Zbrojovkou Brno na svém stadionu v Drnovicích 0:2.
Jako v devadesátých letech. Návrat do Drnovic si užili Uličný i Weber

Ten má teď před sebou důležitý úkol, a to nachystat svěřenky na odvracení až tří mečbolů soupeře. „My máme spoustu témat k řešení, ale také už jen málo času. Věříme však, že na domácí utkání se dokážeme připravit tak, aby série pokračovala i dál. Rozhodně ještě není konec," zdůraznil trenér a prezident klubu v jedné osobě.

Odhodlání neztrácejí ani hráčky. „Do pondělního zápasu jsme se snažily načerpat co nejvíc sil a půjdeme do něj naplno, musíme udělat méně chyb a líp podávat. Věřím, že na to máme, a že se o titul stále můžeme porvat,“ dodala kapitánka Daniela Digrinová.