Hostující hráčky potřebovaly k udržení naděje na postup nutně zvítězit. V poločase držely nerozhodný stav 33:33, přičemž dokonce vedly i o osm bodů. Pak už ale převzal otěže zápasu domácí tým. „Vstoupili jsme do druhého poločasu třemi ztrátami, pak jsme se dostali do problémů s fauly a už nám chyběly síly. Chci ale holky pochválit, protože bojovaly a dělaly, co mohly. Bohužel naše mantinely jsou zatím dost úzké a soupeř ukázal, jak se hraje moderní basket,“ uvedl brněnský trenér David Zdeněk.

Výrazný rozdíl mezi oběma celky činily rychlé protiútoky, Wasserburg z nich zaznamenal 27 bodů, kdežto Královo Pole jen sedm. „Dělaly jsme tam opakované chyby, měly jsme strašně moc ztrát. Soupeře jsme si měly víc rozťukat,“ poznamenala dvaadvacetiletá brněnská křídelnice Tereza Lančová.

Kuřimský motocyklový jezdec Ondřej Ježek v mistrovství světa suberbiků.
Druhý motoristický svátek v Brně? Ve hře je návrat superbiků na Masarykův okruh

Právě výkon autorky jedenácti bodů v zápase je přes prohru příjemné překvapení. „Udělala mi velkou radost, chytila svoji šanci za pačesy. Měla odvahu,“ ocenil svoji svěřenku Zdeněk.

Zbývající dva duely základní skupiny odehrají Brňanky na domácím hřišti, 22. listopadu hostí švýcarský Fribourg a o týden později italské Benátky. „Nevytvářeli jsme na postup žádný tlak a nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Nic nebalíme a aspoň jedno vítězství chceme urvat. Šanci dostávají hráčky, které nedávno ani nehrály domácí ligu, je to znát,“ řekl kouč. „Dáme do zbývajících zápasů zase vše, mohou nás posunout k lepším výkonům v domácí lize,“ dodala Lančová.

Wasserburg - KP Brno 81:62

Po čtvrtinách: 14:22, 33:33, 51:44
Nejvíc bodů: Galliou-Loková 28, Okockyteová 14, Holopainenová a Tobinová po 7 – Andělová 15, Lančová 11, Satoranská a Kopecká po 7
Trojky: 8/23 – 5/24
Doskoky: 37 – 34
Trestné hody: 19/27 – 9/11