Jenže její setrvání v kádru je po dvou týdnech v Brně nejisté. „K týmu se připojila hodně pozdě a v Piešťanech si při utkání zvrtla kotník. Od té doby je zraněná a ve středu podstoupí vyšetření a fyzické testy, aby ukázala, že je připravená,“ přiblížil brněnský kouč Dušan Medvecký. „Podle výsledků její situaci vyhodnotíme,“ dodal generální manažer brněnského KP Richard Foltýn.

S jistotou v brněnském kádru pokračuje hvězda minulé sezony Emily Potterová, která loni z pozice pivotky zaznamenala v průměru 10,86 bodu na zápas. „Na jaře jsme skončily předčasně a cítila jsem, že tady mám nedokončenou práci. Věřím, že loňský výsledek můžeme zopakovat,“ prohlásila Potterová.

Brněnské basketbalistky po osmnácti odehraných utkáních v základní části obsadily třetí místo a jejich plány se nemění ani v době, kdy dostanou větší prostor mladé členky týmu. „V prosinci si vyhodnotíme naši úspěšnost a výkony některých hráček. Pokud to nebude stačit na medailové ambice a konkurenci v evropském poháru, kádr na druhou část sezony doplníme,“ uvedl Foltýn.

Brněnský tým v létě opustily Gabby Greenová, Chatilla van Grinsvenová, Michaela Stará a Gabriela Andělová. „Ve čtyřech hráčkách jsme přišly o zhruba šedesát bodů na zápas, přišly sice posily, ale dohromady tolik bodů nedají. Musíme je nahradit holkami, které máme podepsané a loni se třeba cítily ukřivděné, že tolik nehrály. Uvidíme, jak se s tím poperou,“ líčil Medvecký.

V jeho kádru naopak zůstaly klíčové hráčky Eva Kopecká a kapitánka Sarah Beránková. Do týmu nově přišly havířovská odchovanka Anna Paťorková, Karolína Fadrhonsová z USK Praha a zkušená hráčka Kateřina Zohnová, která po roce a půl opustila sousední Žabiny.

Letní přípravu na novou sezonu zakončil Kénik vítěznou generálkou s Ružomberokem. Slovenské soupeřky porazil výsledkem 70:60. „V každém zápase je naše hra lepší a hodně nám pomohly přípravné zápasy, kterých jsme odehrály opravdu hodně,“ pochvalovala si nová posila Paťorková.

První ligové utkání odehrají brněnské basketbalistky v neděli od pěti hodin odpoledne v Trutnově. „Duel chceme vyhrát, ale záleží, jak je soupeř připravený. Navíc uvidíme, v jakém stavu bude Katka Zohnová, která je momentálně nachlazená,“ podotkl Medvecký.

KP čekají v letošní sezoně opět i utkání v EuroCupu, který měl původně odstartovat v říjnu. Kvůli současné koronavirové situaci se však jeho start odložil na začátek ledna. O vítězi soutěže by se mělo podle plánu rozhodnout do konce března.