Královopolské volejbalistky měly před včerejším utkáním úchvatnou sérii. V extralize vyhrály dvaadvacet zápasů v řadě, přičemž poslední dva zářezy si připsaly v semifinále proti Prostějovu.

Svěřenky kouče Erika Nezhody tak byly jediný krok od obhájení finálové účasti a i třetí duel série rozehrály parádně, brzy vedly 2:0 na sety a vše nasvědčovalo, že je nic nemůže zastavit. „Věděly jsme, že to nebude jednoduché a po dvou vyhraných setech už jsme si myslely, že jsme k finále velmi blízko. Prostějov se ale nevzdal,“ popsala královopolská kapitánka Daniela Digrinová.

Pak totiž nastal velký zvrat. KP nejprve nezvládlo dramatickou třetí sadu, kterou prohrálo 23:25. A o pár desítek minut později už bylo vyrovnáno, Prostějov totiž ovládl i čtvrté dějství. „Vstoupili jsme do utkání dobře, plnili jsme úkoly. Prostějovu ale výborně pomohla střídání, s nimiž jsme se nedokázali popasovat. Dostali jsme se do situace, na kterou jsme už nezareagovali,“ hodnotil Nezhoda.

O vítězi tak musel rozhodnout až pátý set a i v něm byly lepší hostující hráčky. V klíčové fázi si vybojovaly menší náskok, který už Královo Pole nedokázalo dohnat a padlo tak 2:3 na sety. „Zbytek zápasu byl velkou tahanicí, ale už jsme se nad soupeřky nedokázaly dostat a vnitřně se s tím vypořádat,“ mrzelo Digrinovou.

Přetahovaná pro Liberec

Ve výborné situaci byly před včerejškem i volejbalistky Šelem. V sérii s vítězkami základní části vedly také 2:0 na zápasy, čekal je však těžký duel na liberecké palubovce.

Svěřenky kouče Ondřeje Bouly sice nezvládly dramatickou první sadu, pak ovšem vyhrály následující dva sety a také byly krok od finále. Jenže stejně jako městské rivalky nedokázaly duel dotáhnout.

Rozhodovalo se především ve čtvrtém dějství, který dospěl až do strhující koncovky. V ní si ale lépe poradil severočeský tým, který ovládl set 29:27.

V závěrečné sadě se Šelmy ještě dostaly do vedení 5:2, následně už však uhrály jen pět bodů a Liberec dokonal velký obrat.

Obě semifinálové série tak pokračují dál, následující klání jsou naplánovaná na středu. Šelmy se proti Liberci představí od pěti hodin odpoledne na své palubovce, o hodinu později začnou svůj boj o postup do finále královopolské hráčky, které čeká duel v Prostějově.