Tentokrát bez účasti pořádajícího Králova Pole, ale zato s dlouholetým vládcem soutěže Prostějovem nebo v této sezoně dominantní Olomoucí. Favorizovanou hanáckou dvojici se pokusí zastavit Olymp Praha a největší pohárové překvapení Přerov. „I když jsme nepostoupili, pořádáme akci, abychom pomohli volejbalu. Jde o svátek našeho sportu,“ mínil ředitel královopolského celku Richard Wiesner.

Kulisy prostorné brněnské haly mají dodat punc a vážnost druhé nejprestižnější ženské volejbalové soutěži v Česku. „V Brně je krásná hala. Když ji porovnám s ostatními, má nejlepší parametry. Většina extraligových týmů hraje na Moravě, takže i z toho pohledu je Brno nejpříhodnější lokalita,“ ocenil předseda Asociace volejbalových klubů Peter Goga.

Final Four
Sobota 2. února
16.00 Prostějov – Přerov
18.30 Olymp Praha – Olomouc
Neděle 3. února
17.00 finále

Vstupné: 100 Kč na jednotlivé dny, 150 Kč na celý program, děti a mládež do 16 let zdarma


Přes absenci domácího týmu uvidí volejbaloví fanoušci známé tváře. Hráčky Přerova trénuje sportovní univerzál Radim Vlček, který v Brně zkusil leccos. V minulosti byl třeba asistent trenéra královopolského volejbalového celku, hrál futsal za Tango a fotbal za Bystrc. „Je to pro Přerov první účast na takovém turnaji a velká událost. Kdybych někomu řekl, že si zahrajeme Final Four, měli by mě za magora. Lidi u nás tím žijí, přijedou nás podpořit dvěma autobusy,“ vyprávěl Vlček.

V roli asistenta trenéra Olympu Praha se představí bývalý hráč brněnského volejbalového celku Martin Hroch, který v jihomoravském městě žije. V semifinále vyzvou jeho svěřenkyně v sobotu od půl sedmé večer Olomouc, nového hegemona na české volejbalové scéně.

Lídr extraligové tabulky v tomto ročníku vyhrál všech osmnáct zápasů a na čele tabulky nahradil dlouholetého vládce volejbalové scény Prostějov, který bude v Brně obhajovat pohár.

Právě střet Olomouce s Prostějovem se očekává ve finále, formát ale nahrává překvapení. „Je výhodný pro ekonomicky slabší týmy. Jde o jeden zápas, v němž nemáme co ztratit, můžeme jen získat,“ upozornil Vlček.

Finálový duel je na programu v neděli od pěti hodin odpoledne, o třetí místo se nehraje. Zájemci zaplatí za vstup na jednotlivé dny stokorunu, lístek na celý program stojí sto padesát.