K jejich radosti se však zápasy skupiny D, ve které se kromě Králova Pole představí MBA Moskva, polský Gorzów a turecký Elazig, odehrají v brněnské hale ve Vodově ulici. „Byli jsme vybráni pracovní skupinou FIBA (Mezinárodní basketbalová federace – pozn. red.) jako pořadatelé eurocupové skupiny,“ uvedl generální manažer brněnského klubu Richard Foltýn s odkazem na zprávu od České basketbalové federace.

Brňanky tak získají při zápasech druhé nejprestižnější evropské soutěže výhodu domácího hřiště. „Jsem hrozně ráda, protože se nám smaže cestování. Je znát, když přesun trvá celý den a pak se jde na trénink. Ten je potom většinou o ničem. Navíc v hale trénujeme dvakrát denně, známe ji dobře,“ řekla královopolská kapitánka Sarah Beránková.

Přísným bezpečnostním pravidlům se na turnaji podřídí nejen hráčky. Do izolace na hotelu nastoupí i delegáti mezinárodní federace a na dodržování opatření dohlédnou speciální pracovníci.

Brno 16.12.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno v červeném proti 1. FC Slovácko
Vaněk se osvobodil a řídil domácí obrat Zbrojovky proti Slovácku

Samozřejmost jsou testy na koronavirus i utkání bez diváků. „Bude nám chybět šestý hráč, který v takových zápasech určitě pomůže,“ poznamenala k absenci fanoušků šestatřicetiletá brněnská křídelnice Kateřina Zohnová.

Jenže na oficiální potvrzení o přidělení pořadatelství skupiny D Brno ještě čeká. Další tři skupiny totiž stále nemají svého hostitele. Organizace jedné z nich byla dokonce Královu Poli nabídnuta. „Bude šíleně práce už jen s naší bublinou. Je nepravděpodobné, že nabídku přijmeme,“ podotkl Foltýn.

Jako reakce na mohutné posilování konkurentů ve skupině D přijde na začátku ledna do Králova Pole česká pivotka Renáta Březinová, která se v Brně objevila už na jaře. „V kabině byla pozitivní prvek a na konci sezony nám pomohla ke dvěma výhrám i konečnému třetímu místu,“ pravil Foltýn.

Žabiny Brno (ve světlém) porazily pražskou Slavii 82:61.
Basketbalistky Žabin i podruhé zdolaly Slavii, v tabulce jsou čtvrté

Reprezentantka se zahraničními zkušenostmi léčila v Brně především své zranění, letošní sezonu začala v Hradci Králové. Tam podepsala smlouvu do konce prosince. „Počítala jsem s tím, že v Hradci kvůli EuroCupu budu jen do konce roku. Teď jsem se domluvila, že sezonu dohraju v Brně,“ pronesla Březinová.

Třicetiletá hráčka řešila také nabídky ze zahraničí. „Hodně detailně jsem jednala s celkem z Francie, ale nakonec mě přemluvila hlavně rodina, abych ještě zůstala doma. Bylo by teď náročné čtyři měsíce někam cestovat, takže i kvůli současné situaci zůstanu ještě v České republice,“ líčila Březinová.

Brněnské basketbalistky se v neúplné tabulce nejvyšší české soutěže nacházejí na třetí příčce. Do konce letošního roku odehrají ještě jeden odložený duel 30. prosince ve Strakonicích.

Tento ročník Ženské basketbalové ligy se s jistotou odehraje bez nadstavby, její play-off závisí na aktuální situaci ohledně koronavirové pandemie.