Vedení klubu proto označuje čtvrteční partii jako zápas desetiletí, s čímž se ztotožňuje i trenérka Marcela Krämerová. „Musíme si hrábnout na dno, hrát na život a na krev. Klidně holky odnesu do auta a rozvezu domů, ale nikdo se nesmí šetřit," zdůraznila Krämerová.

Její svěřenky prožívají úspěšný podzim, případná čtvrteční porážka ale může dojem pokazit. Zvlášť když je soupeř ze známého tureckého letoviska hratelný.

První vzájemný souboj v Antalyi prohrály Brňanky na konci října smolně o dva body 77:79, turecký tým od té doby padl v sedmi duelech v řadě včetně zápasu na palubovce lucemburského outsidera skupiny H Grengewaldu, jemuž podlehl ve čtvrtek 90:91.

Basketbalistky KP TANY Brno
KP překvapení nedopustilo. Výhru řídila třicetibodová Šotolová

„Ten zápas v Lucembursku byl o ničem, nemůžeme si z toho něco brát. Opravdu si ale musíme sáhnout na dno. Nevím, jestli ještě někdy bude taková šance na postup do play-off," přemítala Krämerová.

Klíčové bude pro její svěřenky uhlídat jednu z největších hvězd EuroCupu, téměř dvoumetrovou Američanku a bývalou hráčku WNBA Kelsey Boneovou, která k říjnové domácí výhře přispěla sedmadvaceti body.

Další ultimátní hrozbou je její krajanka na rozehře Aisha Sheppardová, ta v říjnové partii nasázela dokonce jedenatřicet bodů. Turecký celek je až nezdravě závislý právě na výkonech hvězdného dua, které v lize doplňuje ještě další Američanka Hendersonová. Ta ale podle regulí EuroCup hrát nemůže. 

„Budeme se připravovat hlavně na Boneovou. Musíme si vzájemně pomáhat a zkusit jí nějak překvapit. Jde o to, aby nedostávala přihrávky z perimetru. Šikovná je i Sheppardová, pokusíme se obě Američanky uběhat," přemýšlela nad ústředními esy soupeře brněnská rozehrávačka Karolína Šotolová, která se v nedělní ligové partii na palubovce Slovanky blýskla při výhře 91:81 třiceti body. 

Hokej Kometa Brno – Plzeň
Nedobytná tvrz Komety. Setla dalšího soka i přes Ščotkův faul. Co zraněný Furch?

V Králově Poli by na čtvrteční stěžejní zápas rádi přivábili rekordní návštěvu, i proto je pro návštěvníky připravený bohatý doprovodný program. Fanoušci se mohou těšit třeba na světelnou a ohnivou show, na různé soutěže nebo autogramiádu. Při utkání bude taky možné podpořit nadační fond Modrý hroch. 

doprovodný program utkání KP TANY Brno - Antalya Toroslar 
kdy: čtvrtek 30. listopadu od 17.00
kde: Starez Aréna ve Vodově ulici v Brně 
co: světelná a ohňová show
možnost přispět na nadační fond Modrý hroch  
poločasová mládežnická soutěž v hodu na koš o hračky
tipovací soutěž na přesný poločasový a celkový výsledek o hodnotnou cenu
vystoupení spolupracujících zápasníku TAK HELLAS Brno
avizovaná návštěva významných kulturních a společenských osobností
před a při utkání bude rozdáno 2000 šumavských sýrů TANY 
autogramiáda knihy bývalého novináře Deníku Rovnost Martina Vymyslického Šumavou na jeden nádech