A jak se ukázalo, česká stopa je v jednom z hlavních měst Evropské unie a malém velkovévodství výraznější, než by člověk čekal. Zejména tím, že jedním z národních hrdinů je v Česku dobře známý Jan Lucemburský, který odpočívá v místním ústředním chrámu Notre Dame.

Výprava KP v Lucemburku na sebe několikrát strhla pozornost díky přítomnosti známého žesťového kvarteta, který si na působivé vyhlídce s výhledem na město střihla několik nejen českých lidových klasik.

Další šlágry vytasilo kvarteto u sympatické hospody v centru města, kde brněnskou výpravu přivítala servírka původem ze Šumperku.

Zástupce klubu dokonce pozval na českou ambasádu situovanou v lukrativní části hlavního města český velvyslanec v Lucembursku Vladimír Bärtl. Ten se zájmem navštívil i samotný zápas a posadil se do brněnského kotle přímo za jeden z košů.

Basketbalistky KP TANY Brno si ve středu stihly zatrénovat v malé hale lucemburského Grengewaldu.
Skautování soupeře jako alchymie. V KP pomáhají známosti

Nebyl jen pasivním divákem, ale zapojoval se do fandění a po polovině zápasu jako uvědomělý ambasador pomohl narovnat spadenou českou vlajku za lavičkou brněnského celku, za což si vysloužil potlesk od kotle.

Spolu s ním podporovala brněnský klub i zhruba patnáctka českých krajanů žijících v Lucemburku, kteří evidentně drží pospolu. Mimochodem. Dohromady jich je v zemi kolem tisícovky.

Královopolanky navíc předvedly jeden ze svých nejlepších výkonů v EuroCupu v posledních letech, vyhrály 76:59 a tak si fanoušci brněnského týmu z KP i Lucemburska užili i závěrečnou děkovačku. Tu si zasloužili, protože celý zápas měli hlasově navrch nad domácími příznivci a atmosférou překvapili třeba i domácí hvězdu z WNBA Samanthu Logicovou, jak po utkání přiznala. 

Nyní už se pozornost královopolských hraček upírá na prestižní ligové derby se Żabinami, k němuž dojde v neděli od čtyř hodin odpoledne v hale Rosnička.