„Nečekala jsem, že sehrajeme takový zápas. Říkala jsem o poločase, ať pískají konec, že to je úžasné (KP prohrávalo o přestávce 32:40 – pozn. red.). Kdybych měla říct něco špatného, tak škoda, že to není prohra jen o deset bodů, stačilo proměnit trestné hody na konci. Holky ale odehrály skvělé utkání, máme výborně složený tým a jsem na něj hrozně pyšná,“ rozplývala se trenérka KP Marcela Krämerová.

Že si francouzský gigant nepřijel do Brna pro snadnou výhru, bylo patrné od úvodních minut. Díky heroickému výkonu Kateřiny Galíčkové se domácí hráčky v první čtvrtině dostaly do vedení 14:6.

Francouzky ještě v první části otočily vývoj, ale kdo následně čekal jejich spanilou jízdu, byl na omylu. Hostující hráčky vedly nejvíc o čtrnáct bodů. „Soupeř hrál opravdu tvrdě a všechno, co dělal, dělal ve velké intenzitě. Chci mu pogratulovat k výkonu. KP má mladý tým a ještě se učí. Nám to ukázalo, že pokud nejsme připraveni, nemůžeme čekat velké věci. Musíme se zlepšit,“ uvedl trenér Bourges Olivier Damien Lafargue.

Konečné skóre je pro domácí hráčky možná kruté, v nervózním závěru bodovaly prakticky jen Francouzky. „Asi jsme si připustily, že můžeme vyhrát a padla na nás nervozita. Zápas byl vyrovnaný hlavně proto, že jsme ze soupeře neměly takový respekt. Jsou to prostě holky jako my,“ pravila Petra Malíková, s jedenácti body jedna z nejproduktivnějších hráček KP.

Brňanky přes prohru zůstavají po dvou duelech druhé v eurocupové skupině H. Další zápas v prestižní evropské soutěži sehrají příští středu na palubovce turecké Antalye, která prohrála s Bourges a o jeden bod porazila lucemburský Grengewald. Ještě před dalším duelem EuroCupu ale KP čeká v neděli od půl páté odpoledne domácí ligový souboj s Ostravou. 

KP TANY Brno - Tango Bourges 59:70
Čtvrtiny:
16:22, 16:18, 20:14, 7:16.
Nejvíc bodů KP TANY Brno: 15 – Galíčková, 11 – Malíková, E. Kopecká.
Nejvíc bodů Bourges: 18 – Kalyaová, 15 – Spanouová.
KP TANY Brno: Malíková, Šotolová, Hynková, A. Kopecká, Galíčková – Vondráčková, Svatoňová, E. Kopecká, Dudáčková, Trávníčková