K informacím o hře soupeře se realizační tým brněnského celku dostával složitě. „Naštěstí jsem se díky známým, kteří využívají speciální basketbalové platformy, dostal k ligovým zápasům Grengewaldu z této sezony, ale snadné to nebylo. Na začátku mi řekli, že zápas lucemburské ligy mi nikdo asi nesežene, ale nakonec se to naštěstí podařilo," pověděl asistent trenérky KP Jakub Gazda.

Právě úvodní duel bude pro basketbalistky KP veledůležitý, lucemburského soupeře potřebují porazit, aby měly reálnou naději na vytoužený postup ze skupiny. „Je to asi nejschůdnější soupeř ze skupiny, ale mají v týmu velmi dobrou kombinaci zkušených amerických a lucemburských hráček, jejich rozehrávačka Samantha Logicová si dokonce zahrála WNBA. Nevýhodou pro tým je, že hraje v hodně úzké rotaci. Bude to o tom, který tým vnutí tomu druhému svůj basketbal," líčil Gazda.

Brněnská výprava ve středu absolvovala namáhavou cestu do lucemburské metropole přes nizozemský Amsterdam plnou zpoždění. Nakonec si ovšem stihla zatrénovat v maličké ale útulné hale klubu hrajícího na předměstí hlavního města Lucemburku.

Královopolské volejbalistky (v bílém) zdolaly španělský tým Gran Canaria 3:2 na sety a postupují do dalšího předkola Ligy mistrů.
Premiéra jako hrom! KP po obří bitvě slaví v Lize mistrů postup, podívejte se

Ve skupině H potkají Královopolanky ještě francouzského favorita Tango Bourges a nevyzpytatelnou tureckou Antalyi.Úvodní vzájemný duel těchto dvou celků vyzněl jasně 124:92 pro Francouzky.

„Bourges známe, o Antalyii víc zjistíme až v zápasech EuroCupu. Jdeme ale do toho s tím, že chceme vyhrát každý zápas. Nemám rád tu předporaženost, že je někdo nehratelný soupeř. Pro naše mladé reprezentantky je určitě dobré, že podstoupí konfrontaci s předními evropskými týmy. Kdybychom hráli ve skupině třikrát se slabými celky a vyhráli, bylo by to sice pěkné, ale nic by jim to nedalo," přesvědčoval Gazda.

Letošní skupina je pro brněnský celek schůdnější než loni, kdy narazil na dva francouzské týmy z Angers a Flammes Carolo. „Los k nám byl milosrdnější," uznal manažer klubu Richard Foltýn