Zkušený reprezentant, který patří mezi medailové naděje české výpravy i na letošních olympijských hrách v Tokiu, získal na loňském mistrovství Evropy v Plovdivu zlato a stříbro. Evropským šampionem se stal v listopadu v závodě na kilometr s pevným startem, vicemistrem pak v týmovém sprintu spolu s Dominikem Topinkou, Martin Čechmanem a Jakubem Šťastným.

Sourozenci Eliška Březinová a Michal Březina.
Sourozenci Březinovi se uvidí po víc než roce. Opět na šampionátu

Bábek slavil titul mistra starého kontinentu podruhé v kariéře, v roce 2016 triumfoval v keirinu. Sezonu nato si pak přivezl stříbro a bronz ze světového šampionátu. Díky výsledkům v loňském roce se dostal rovněž do nejlepší desítky v anketě Sportovec roku České republiky 2020.

Černý opanoval v srpnu na mistrovství České republiky podruhé v kariéře časovku. V říjnu se pak zaskvěl při druhém startu v kariéře na Giru d'Italia, kde se mu podařilo vyhrát jednu z etap.

Vacek byl vedle třetího místa v hlavní anketě oceněn i jako nejlepší junior. Nejlepší juniorkou pak byla bikerka Aneta Novotná.

Do Síně slávy byl nově přijat bývalý silniční závodník a později i trenér Antonín Bartoníček.

Manželé Petra a Michal Maškovi sledují nyní zápasy Komety jako ostatní příznivci pouze z domova.
Fandění při koronaviru: Když se Kometě nedaří, uklidním se na záchodě, popisuje

Výsledky ankety Král cyklistiky 2020
Král cyklistiky: 1. Tomáš Bábek, 2. Josef Černý, 3. Ondřej Cink a Mathias Vacek.
Silnice: Jarmila Machačová (nejlepší žena), Josef Černý (nejlepší muž), Kristýna Burlová (nejlepší juniorka), Mathias Vacek (nejlepší junior).
Horská kola: Jitka Čábelická, Ondřej Cink, Aneta Novotná, Jan Zatloukal.
Dráha: Sára Kaňkovská, Tomáš Bábek, Gabriela Bártová, Štěpán Široký.
Cyklokros: Kateřina Nash, Michael Boroš, Julia Kopecky, Matěj Stránský.
Sálová cyklistika: Adéla Přibylová, Jiří Hrdlička, Alena Florová, Dominik Otásek.
Bikros: Eliška Bartůňková, Adam Hladík, Michaela Hájková, Matěj Linhart.
Paracyklistika: Kateřina Antošová, Ivo Koblasa.