Královopolský trenér je u týmu první sezonu a hned dosáhl na cennou trofej. „Snažili jsme se pro výhru udělat všechno. Povedlo se to a chvíli slávy si užijeme,“ prohlásil.

Z úspěchu v Českém poháru měla radost i brněnská pivotka Ilona Burgrová. „Nějaké trofeje sice mám, ale poprvé jsem vyhrála v Českém poháru. Jde o druhé největší ocenění u nás a velice si jej cením,“ usmívala se.

Přitom vítězství se nerodilo vůbec lehce, skóre se často přelévalo z jedné strany na druhou. „Hradec byl neskutečně těžký a houževnatý soupeř, do poslední chvíle nebylo nic jasné. Šlo o úžasné finále a zvítězil trochu šťastnější tým,“ ulevil si Zdeněk.

Daniel Mekbib.
Mekbib se stal vítězem squashového turnaje PSA v Torontu

V kritických chvílích podržely tým hlavně zkušené pivotky Burgrová, která zaznamenala čtrnáct bodů, a Edita Šujanová, jež jich nastřílela 24. „S Éďou se skvěle doplňujeme, v prvním duelu se možná trochu trápila, ale ve finále ukázala svůj um a trojkařské dovednosti,“ řekla Burgrová.

V duelu o třetí místo Žabiny podlehly domácímu Nymburku 77:87 a končí bez medaile. „Jsme zklamaní, protože jsme přijeli s jiným cílem, než je čtvrté místo. Turnaj nás však nezastihl v ideální formě,“ litoval trenér Žabin Viktor Pruša.

Jeho svěřenky měly hlavně špatný začátek, po první čtvrtině prohrávaly o dvacet bodů. I přes mohutný finiš se ale na soupeře bodově nedotáhly. „Věřil jsem, že můžeme ztrátu dohnat, vyfaulovali jsme dvě hráčky ze základní pětky Nymburka a postupně z náskoku soupeře ukrajovali. Bohužel se to nepovedlo,“ doplnil Pruša.

Statistiky zápasů
O 3. místo
Nymburk – Žabiny 87:77
Po čtvrtinách: 29:9, 49:25, 72:57
Nejvíc bodů: Liskensová 24 – Baysová 26

Finále
Hradec Králové – KP Brno 69:72
Po čtvrtinách: 15:13, 30:39, 53:51
Nejvíc bodů: Šujanová 24 – Minarovičová 19