Kapitánka Šelem Anna Širůčková manažerovi oponovala. „Myslím si, že jsme nepředvedly to, co umíme a jaký volejbal můžeme hrát. Bohužel nám to nevyšlo. V play-off může vzájemné klání dopadnout úplně jinak. V sobotu hrály soupeřky lépe, ale nesrovnávala bych je tak, že jsou lepší než my,“ zhodnotila.

Fotbalista Bronislav Stáňa (v bílém) přestoupil do Líšně v létě.
Stáňa odmítl předčasnou pauzu, Zikl si zase na tréninku Líšně zlomil ruku

Právě Širůčková je v lize nejlepší hráčka v procentuální úspěšnosti útoků, kdy její akce z třiapadesáti procent znamenají body pro Šelmy. „Jsem spíš útočící blokařka, takže to mám tak dané i sama v hlavě. Všichni v týmu víme, že to je tím, jak hraji. Není to na mě nějaká tíha, kterou si vytvářím,“ řekla Širůčková.

Hráčky Šelem vyhrály pět z posledních šesti utkání. Zastavilo je až o víkendu právě Královo Pole. „Začalo se nám celkem dařit. Zužitkovaly jsme naši práci, jelikož jsme přípravu začaly později než ostatní týmy. Na hřišti se cítíme jinak. Jsme úplně jiný tým než na začátku sezony, takže nějaký posun tam je vidět,“ libovala si Širůčková.

Šelmy se v předminulé sezoně před play-off nacházely na prvním místě v tabulce. Kvůli koronaviru byla předčasně ukončena. V minulém ročníku už hrály vyřazovací část, ale představitelé extraligy soutěž ukončili kvůli karanténě a vysokému počtu nakažených hráček.

V aktuálním ročníku jsou Šelmy na šestém místě. „Myslím si, že šesté místo odpovídá síle kádru a momentálnímu rozpoložení. Naším cílem je bojovat o pohárové příčky, což je čtvrté a páté místo. Muselo by se sejít příliš mnoho okolností, aby naše hráčky letos atakovaly medaili,“ uvedl Gerža.

Od zápasu s Olympem Praha z konce října vede tým místo trenéra Ondřeje Bouly právě manažer. Proti Královu Poli dělal Boula Geržovi asistenta. „Ondřej Boula byl nemocný, tak jsem ho dočasně nahradil. Proti Královu Poli jsme zkusili tuhle variantu. Teprve uvidíme, jestli v ní budeme pokračovat,“ vysvětlil Gerža trenérské složení v posledním utkání.

Valentino Rossi se na Masarykově okruhu představil v pětadvaceti závodech, sedmkrát vyhrál, čtrnáctkrát skončil na stupních vítězů.
Sbohem legendy. Rossi doufal, že Grand Prix v Brně neskončí, říká Abraham

Před sezonou se Šelmy musely vyrovnat s odchody hráček. Počet změn v kádru byl velký a zasáhl téměř všechny posty týmu. Kvůli nedostatku volejbalistek se tak musela vrátit například šestačtyřicetiletá nahrávačka Soňa Nováková. „Za většinou odchodů stálo mateřství, takže to přichází v souvislosti s povinnostmi mimo volejbal. Poměrně zásadně náš tým omladil, ale věříme v návrat všech hráček,“ vysvětlil manažer klubu.

Ve středu od osmi hodin večer ve Švýcarsku vstoupí volejbalové Šelmy do Vyzývacího poháru, kde vyzvou domácí celek VBC Cheseaux.

LUKÁŠ SOLAŘ