Minulá sezona se v Brně nesla ve znamení zdravotních patálií mnoha hráček. I proto ambiciózní celek neobhájil v domácí lize druhé místo a skončil až čtvrtý. „Sezona jak ekonomicky, tak výsledkově nedopadla podle našich představ. Cílem v letní pauze bylo kádr stabilizovat. Omladili jsme, věkový průměr je 22,7 let. Chceme dát šanci hráčkám po zranění. Nebude nám vadit, když skončíme do čtvrtého nebo pátého místa. Můžeme překvapit,“ prohlásil generální manažer klubu Richard Foltýn.

Prostor ukázat se dostanou v nové sezoně basketbalistky, které měly klub táhnout už v předcházejícím ročníku, ale zbrzdila je dlouhodobá zranění. Půl sezony chyběla kapitánka Sarah Beránková, celý ročník vynechaly Veronika Remenárová a Gabriela Andělová. „Basket je pro mě vším a za každou cenu jsem se k němu chtěla přes dlouhodobě zranění vrátit. Mám za sebou pět přípravných zápasů a navykám si na jejich tempo. A na únavu s tím spojenou,“ hlásila rozehrávačka Andělová.

Klub v létě potkaly dvě rány. Odchod do basketbalového důchodu ohlásila velezkušená Edita Šujanová a těsně před startem přípravy se v Králově Poli rozloučil trenér Martin Pospíšil, který se vrátil z osobních důvodů na Slovensko pečovat o vážně nemocnou manželku.

Jeho místo zaujal protřelý stratég Dušan Medvecký, pro kterého půjde o první angažmá v ženském basketbalu. „Pro mě to není extra nová zkušenost. Jsem zvyklý na dvě ženy doma. Tady jich mám dvanáct. Zatím hrajeme dobře v zápasech třeba tři čtvrtiny, až se nám vydaří celé utkání, tak budeme rádi,“ pravil čtyřiapadesátiletý kouč.

Tým prošel značnou obměnou. Nezůstala v něm jediná zahraniční hráčka z minulé sezony. Klub kromě navrátilkyň do sestavy angažoval také nové hráčky zpoza hranic.

KP Brno posílila slovenská pivotka Lucia Hadačová, kanadská reprezentantka Emily Potterová a americké křídlo Gabby Greenová. „Zatím se holky ze zámoří zapracovávají. Gabby prošla mládežnickými výběry USA, takže nějakou kvalitu má. Uvidíme, jak se do týmu začlení. Případně ještě přivedeme posily,“ poznamenal Foltýn.

V půlce října začne brněnskému celku prestižní evropská soutěž EuroCup. „Chceme dát na začátku sezony čas hlavně uzdravujícím se hráčkám, aby se do toho dostaly. Doufáme, že se sehrají do začátku EuroCupu, kde hodláme plnit důstojnou roli,“ doplnil Foltýn.

KP Brno
Minulá sezona:
4. místo v ŽBL
2. místo v Českém poháru,
vypadnutí v základní skupině EuroCupu
Začátek nové sezony:
29. 9.: Trutnov KP Brno
2. 10.: Hradec KP Brno
5. 10.: KP Brno Slavia Praha
Soutěže:
ŽBL,
Český pohár
EuroCup