Už v první čtvrtině odskočil domácí favorit na rozdíl šestnácti bodů. „Štve mě hlavně náš přístup v prvním poločase, měli jsme být aktivnější a tlačit na míč, ale nesplnili jsme to. Soupeř svojí zkušeností a důrazem profitoval, získal rozhodující náskok. Doufám, že si vezmeme ponaučení a nebudeme příště reagovat až v době, kdy už je po utkání,“ řekl brněnský trenér David Zdeněk.

Benátky si připsaly třetí výhru ve skupině a směřují sebejistě za postupem. K úspěchu jim pomohla kvalitní střelba i lepší obranný doskok, v němž hostující hráčky zaostaly. „Doskok je daný menší úspěšností naší střelby, trápí nás to od začátku, ale typově nemáme hráčky, které v sobě mají zažitou tuto činnost,“ vysvětlil kouč.

„Vyplatilo se nám, že jsme v poločase změnili obranu na zónu, ale s tak velkým rozdílem už je složité hrát,“ dodal.

Fanoušci brněnské Zbrojovky. Ilustrační foto.
Soutěžte o vstupenky na zápas Zbrojovky proti pražské Dukle

Vzhledem ke třem porážkám se pro Brňanky jeví i případné třetí postupové místo jako hodně vzdálené. „Máme hodně zraněných hráček, takže rotace je úzká. Soupeři v EuroCupu jsou někde jinde, hrají mnohem tvrdší basketbal, na který si musíme zvyknout. Na postup už asi pomýšlet nemůžeme, ale aspoň jednou určitě vyhrát chceme,“ prohlásila brněnská rozehrávačka Gabriela Andělová.

Odvetnou část základní skupiny EuroCupu začnou brněnské basketbalistky příští čtvrtek na hřišti německého Wasserburgu.

Benátky - Královo Pole 83:52

Nejvíc bodů: Růžičková a Williamsová po 12, Maderová 10 – Šujanová 12, Andělová 9, Verlíková 7.
Trojky: 8/19 – 4/20
Doskoky: 43 - 27
Trestné hody: 15/19 – 14/17

Trenér Jaromír Andert.
Boxer Knokautu Veselý pomohl v extralize k výhře Prostějovu