Krátce po začátku duelu s Nantes si Beránková poranila koleno. „Máme už čtvrtou vážně zraněnou hráčku, investice budou znovu potřeba,“ sdělil prezident Králova Pole Richard Foltýn.

Spoluhráčky se ale semkly a první čtvrtinu dokázaly těsně vyhrát. Ve druhé však přišel propad a Francouzky si vypracovaly náskok. Jenže Brňanky předvedly zmrtvýchvstaní, otočily vývoj a ještě sekundu před koncem sahaly po senzačním vítězstvím.

Jenže Nantes se podařilo vyrovnat. „Strašně moc to mrzí,“ líčila brněnská hráčka Edita Šujanová.O vítězi tak muselo rozhodovat až druhé prodloužení, které nakonec lépe zvládly domácí hráčky. „Ani nepamatuji, kdy jsem hrála dvě prodloužení. Udělaly jsme ohromný krok dopředu,“ řekla Šujanová.

Brňanky odehrály druhé utkání pod taktovkou nového kouče Martina Pospíšila, jehož rukopis na hře Králova Pole byl znát. „Vnímala jsem to. Herní projev v útoku, ale i v obraně se zlepšil,“ pravila Šujanová.

I přes smutný konec, ale v táboře brněnského celku panoval optimismus. „Zápas potvrdil, že jsme na dobré cestě. Jsem pyšný, co hráčky předvedly v druhé nejprestižnější soutěži v Evropě. Byli jsme kousek od vítězství, které by stejně nic neřešilo. Město Nantes miluji, hraje tu naše bývalá svěřenkyně Míša Stejskalová, takže jejímu týmu přeji do play-off hodně úspěchu,“ uvedl Foltýn.

Nantes – Královo Pole 93:84 po 2. pr.

Čtvrtiny: 14:15, 22:13, 16:26, 18:16 – 23:14.
Rozhodčí: Martin Ford, Karolina Andersson, Iain Mcdonald, James Kerry Dominique.
Nejvíc bodů KP: Šujanová – 17.
Sestava KP: Kopecká, Mainclová, Oroszová, Sládková, Stará, Saurazaitová, Šujanová, Gillová, Beránková, Dudáčková.