Prohrály, přesto sklidily pochvalu. Královopolanky v sobotu na domácí palubovce v hale Vodova hostily ve třetím zápase nadstavbové části extraligy Prostějov, který zatím v aktuálním ročníku soutěže neprohrál. Brněnské volejbalistky sahaly po senzaci, nakonec favorit ve zkráceném pátém setu rozhodl utkání a zvítězil 3:2.

Nechybělo moc a Prostějov si připsal po dvaceti vítězstvích první porážku v nejvyšší soutěži. „Překvapili jsme sami sebe i všechny okolo, což mě těší. Jsem moc rád za náš výkon proti nejlepšímu družstvu v extralize. Věřím, že tento zápas pomůže hráčkám uvěřit některým věcem, v které v posledních dvou týdnech nedoufaly. Chci je pochválit,“ sdělil brněnský kouč Marek Rojko.

Královo Pole se muselo vypořádat s absencí několika důležitých hráček. Chyběla například nemocná kapitánka Ivana Zburová. „V utkání bylo víc velmi dobrých výkonů. Družstvo nevzdalo koncovky setů, což je důležité. Některé hráčky nastoupily poprvé, a navíc jsme hráli s mladou nahrávačkou. Potřebujeme teď družstvo oživit a vrátit se k cestě za třetím místem,“ vysvětlil Rojko.

Brňanky vzdorovaly hlavně díky dobré obraně. Připsaly si čtrnáct úspěšných bloků oproti sedmi prostějovským. „Obrana na bloku i v poli byla důležitá. Přidaly jsme dobrý servis a to byl základní stavební kámen, od kterého se náš výkon odvíjel,“ popsala domácí blokařka Klára Vyklická.

Doufá, že dobré utkání nakopne tým v boji o play-off. „Dokázaly jsme si, že máme na lepší hru, než jsme v posledních zápasech předváděly. Myslím, že nás to zvedne herně i psychicky. Bod s Prostějovem nám dodá sebevědomí,“ věřila čtyřiadvacetiletá hráčka.

Naopak podle hostujícího lodivoda Miroslava Čady odehrály jeho svěřenky velice špatný zápas. „Domácí mladý tým hrál nadšeně a vyrovnal se s naším podáním. Utkání jsme zlomili až v pátém setu,“ zhodnotil.
I přes kvalitní výkon proti lídrovi se Brňankám vstup do extraligové nadstavby nedaří. Ze tří zápasů třikrát prohrály a ve skupině, ze které postupují čtyři týmy do play-off, se propadly ze třetího na páté místo.

Drama s lídrem:
Královo Pole – Prostějov 2:3 (22:25, 25:23, 15:25, 30:28, 8:15)
Sestava Brna: Meidlová, Podhrázká, Kopáčová, Janečková, Vyklická, Grabovská, libero Vaňková; střídala Pištěláková
Další zápas:
Olomouc – KP Brno (čtvrtek od 17.00)