Jako poslední se do sestavy KP Brno vrátila Monika Verlíková, která laborovala se zraněním achilovky. „Stále nejsem úplně fit, čekají mě ještě nějaké rehabilitace, ale doufám, že mě achilovka už nebude omezovat,“ přála si šestadvacetiletá křídelnice.

Ta po zranění naskočila pouze na pět minut a kromě jedné trojky zvládla i dva doskoky. „Cítila jsem se trochu nervózně, protože za čtrnáct dní jsem neodehrála ani minutu, navíc jsem začala trénovat až poslední týden,“ řekla Verlíková.

To Žabiny v duelu stále postrádaly zraněnou rozehrávačku Teu Buzovovou a hlavně pivotku Barboru Tomancovou. Královo Pole tak získalo rozhodující převahu pod koši. „Doskok jsme jednoznačně ovládli. Domácí celek byl oslaben o pivotky a měl nižší sestavu, čehož jsme využili. Soupeř zaslouží pochvalu, jelikož ani v koncovce za rozhodnutého stavu nesložil zbraně a stále bojoval,“ prohlásil královopolský trenér Zdeněk. „I zkušenosti byly na naší straně, za soupeře hrají spíš mladší basketbalistky,“ doplnila Verlíková.

Žabiny trápila především střelba, jejich lavička navíc zaznamenala pouze čtrnáct bodů, zatímco ta hostující 37. „Královo Pole vyhrálo zaslouženě, ale cením si především našeho výkonu. Holky ze sebe vydaly všechno a hrály úplně nadoraz, z čehož mám radost,“ povídal domácí kouč Viktor Pruša.

V závěru se navíc utkání vyhrotilo, střídačka Žabin obdržela tři technické chyby. „Trenéři dostali tři technické, ale úplně nevím v čem se stala chyba. V poslední minutě přiletěla z hlediště na palubovku palička bubeníků, bylo to celkem vyhrocené. Atmosféra však byla úplně úžasná a fanouškům děkuji za podporu,“ líčila Verlíková.

Brněnský Technic na domácí palubovce podlehl Karlovým Varům 72:78, prohrál podeváté za sebou a propadl se na předposlední příčku v tabulce.

Žabiny 47
KP Brno 70

Po čtvrtinách: 14:18, 19:35, 34:54. Nejvíc bodů: Stoupalová 14, Švrdlíková 7, Hausknechtová, Adamcová po 6 – Šujanová 16, Satoranská 11, Burgrová, Prokešová po 10. Trojky: 2/10 – 5/19. Doskoky: 29 – 56. Trestné hody: 9/13 – 13/18.