Dlouholetá česká reprezentantka minulý týden podepsala smlouvu ve francouzském Tarbes, s nímž se Brňanky střetnou na jeho palubovce ve středu od osmi hodin večer. „Už jsme si psaly, že proti sobě nastoupíme. Samozřejmě ji známe a víme, co od ní čekat,“ líčila s úsměvem kapitánka brněnského družstva Eva Kopecká.

Basketbalistky KP Brno (v bílém) podlehly v závěrečném utkání eurocupové skupiny tureckému Elazigu.Renáta Březinová (vlevo) v minulém eurocupovém ročníku oblékla dres Králova Pole.Zdroj: FIBA

Březinová odešla z Brna po konci minulé sezony a zavítala do tureckého celku Bellona Kayseri, v jehož dresu také nastupovala v EuroCupu. V něm se její tým po jedné výhře ze tří zápasů nachází na posledním místě základní skupiny.

V naprosto odlišné pozici je Tarbes, které dosud na evropské scéně neprohrálo a v případě vítězství s KP si zajistí postup do další fáze turnaje. „Tarbes posílilo o Březinovou a zase je o něco silnější. Hraje ale celý tým, ne jen jedna hráčka a navíc si nemyslím, že Březinová je extra hvězda Tarbes. Zapadá ovšem do jeho týmu a momentálně má velmi slušný kádr,“ uvedl královopolský kouč Dušan Medvecký.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) dostali v Opavě branku v 90. minutě.
Líšeň mohla být už druhá, mrzí obránce Paška ztráty bodů v závěrech utkání

Jeho svěřenky se po vítězství 80:61 nad islandským Haukarem osamostatnily na třetím místě, přímo ale postupují jen dva. Druhý francouzský tým Villeneuve zaznamenal dvě výhry. „Teď se bude rozhodovat a jedeme tam pokusit se o úspěch. Určitě nic nevzdáme a zabojujeme,“ prohlásila Kopecká.

Brňanky v úvodním duelu EuroCupu prohrály v domácí hale ve Vodově ulici s Tarbes 49:55. „V tom zápase jsme byli impotentní v útoku, což rozhodlo. Pokud teď začneme dobře od obrany, bude se nám trochu dařit v ofenzivě, máme nějakou šanci,“ poznamenal Medvecký.

Michaela Stejskalová (v zeleném) při eurocupovém zápasu.
Návrat po šesti letech do Česka? KP byla jediná varianta, říká Stejskalová

Královopolské basketbalistky se za poslední dva týdny představí v zahraničí už potřetí. V pátek dorazily do Brna po dvanáctihodinové cestě z Islandu a v úterý odpoledne odletěly do Francie. „Holky dostaly v sobotu volno, já jsem ležel dva dny, tak doufám, že to měly stejné a odpočly si,“ pravil s úsměvem Medvecký, jenž proti Tarbes bude kvůli nemoci postrádat hráčku základní rotace.

Basketbalistky Žabin (v bílém) zdolaly Keltern o třicet bodů.Basketbalistky Žabin (v bílém) zdolaly Keltern o třicet bodů.Zdroj: Facebook Žabiny Brno

Ve středu od půl deváté večer se v Eurocupu představí také Žabiny, které z pozice vedoucího celku základní skupiny K vyzvou v Belgii Castors Braine. S ním v hale Rosnička padly 58:75. „Tento zápas nás může přiblížit postupu, proto na hřišti necháme vše,“ slíbila hráčka Žabin Kateřina Galíčková.