Hráčkám KP Brno v posledních týdnech vychází na palubovce úplně všechno. Ve druhém kole Vyzývacího poháru nedaly ve čtvrtek šanci vedoucímu týmu rakouské Bundesligy z Lince a po třech setech slavily vítězství. „Měli jsme respekt, ale zvládli jsme zápas takticky. Máme do druhého utkání výbornou pozici,“ těšilo před úterní odvetou brněnského kouče Ondřeje Marka.

První sada měla vyrovnaný průběh, ale v polovině setu se Brňanky od soupeřek bodově odpoutaly. Po několika pestrých výměnách hráčky KP Brno zvítězily 25:17, přičemž jim nepřekážel ani nezvyklý typ míče. „Hráčky byly na začátku nervózní, ale to z nich brzy spadlo. Dělala nám problémy smečařka Lince Allie Griffinová, ale i to jsme zvládli,“ pochvaloval si brněnský trenér.

Ve druhém dějství výrazně pomohla domácímu útoku i nahrávačka Šárka Kubínová, když několikrát bodovala zálivkou z druhé. Královopolanky si neustále hlídaly náskok a dotáhly set do stavu 25:20. „Chyběla nám stabilita výkonu. Pokud měla brněnská nahrávačka čas hru variovat, měli jsme problém,“ kroutil hlavou trenér Lince Jiří Šiler.

Třetí set přinesl raketový nástup Brna, které záhy vedlo už 7:1. Volejbalistky Lince ale zvedly hlavu a blokem držely další útoky Brna na uzdě. Ondřej Marek zareagoval oddechovým časem, po kterém domácí hráčky v exhibičním tempu dovolily Rakušankám jen jedenáct bodů a připravily jim tak první letošní prohru. Odvetu KP Brno sehraje na hřišti soupeře už toto úterý a k postupu do další fáze Vyzývacího poháru mu stačí i prohra 1:3.