Do krátkého programu v pátek vstoupil výborně. „Začátek a dva skoky do axela byly úplně perfektní. Nechtěl jsem udělat chybu a místo toho, abych na něj najel normálně, trošku víc jsem zabral. Chtěl jsem ho skočit většího a to se mi vymstilo," kroutil hlavou po pádu u trojitého skoku, který zvládá i se zavřenýma očima.

Překonat zklamání z chyby, která ho připravila o tři body, mu pak pomohla vyprodaná Ostravar Aréna. „Atmosféra byla super. Musím poděkovat divákům, kdyby se neroztleskali do té krokovky, tak jsem po tom axelu možná do ní nedal tolik energie," ocenil Březina bouřlivou podporu.

Do druhé části soutěže v sobotu půjde z osmé pozice. „Krátký program je o třech prvcích, které musíte zajet čistě, pokud se chcete dostat do první desítky a útočit. Já jsem udělal chybu, ale volná jízda je nový závod a může se zase stát cokoliv, bodový rozdíl není až tak velký," věřil Březina.

Do poslední chvíle před soutěží se snažil vyřešit svízelnou situaci svého soupeře Samohina z Izraele, kterému letecká společnost ztratila zavazadla. Přišel i o své brusle. „Danielovi, který je talentovaný kluk, jsme se snažili s Tomášem Vernerem pomoct. Brusle i nože jsme pro něho sehnali, ale on se nakonec rozhodl jet v botách od svého bráchy, který sem kvůli tomu přijel ve čtvrtek až ze Švýcarska," prozradil český reprezentant. „Do finále se nedostal, ale klobouk dolů za to, že i když od pondělí neměl brusle ani žádné oblečení, vůbec nastoupil," ocenil výkon Samohina, který obsadil 33. místo z šestatřiceti startujících.

Do finále mezi elitní čtyřiadvacítku mužů ale postoupil z dvacátého místa český mistr Jiří Bělohradský. „Úkol splněný, předvedl jsem všechno, co jsem chtěl. Cítil jsem podporu diváků a bylo to moc fajn," radoval se Bělohradský, který byl dvacátý i Bratislavě 2016.

Také on měl před závodem velké problémy. „Při tréninku jsem cítil, že se mi nějak viklá nůž. Ukázalo se, že je zlomený," prozradil Bělohradský s tím, že šlo o pravou, odrazovou nohu. „Jirka měl naštěstí ještě jedny nože doma, takže přijely obratem z Prahy. Pan Blažek, který na šampionátu zodpovídá za jakékoliv opravy na bruslích, mu ho vyměnil," popsal celou anabázi Tomáš Verner, který s Vlastou Kopřivovou tvoří trenérskou dvojici českého mistra.