"Tím, že se teď připravuju v Los Angeles a jsem daleko, tak nervozitu vůbec nevnímám. Nechává mě to v klidu. Teď spíše myslím na české mistrovství," řekl v Ostravě Březina, který domů přiletěl z Kalifornie teprve ve středu.

Březina před sezonou udělal několik zásadních změn a věří, že mu koncem ledna při sledovaném závodě na domácí půdě přinesou efekt. Začal se připravovat ve Spojených státech pod gruzínským trenérem Rafaelem Arutjunjanovem a s jeho tréninkovou skupinou a cítí, že výkonnostně roste. "Dostal jsem trochu nový impulz. S Rafaelem trénuju jinak, než jsem byl zvyklý. Je to na jiné úrovni, protože tam trénuju i s lidmi jako Ashley Wagner, Adam Rippon nebo Nathan Chan. Není to jen o tom, že jsem s nimi na ledě, ale vidím, jak trénují, a snažím se dostat na jiný level tréninku než předtím," řekl Březina.

V seriálu Grand Prix se přesvědčuje, že by to mohlo přinést ovoce. Byť poslední závod v Číně se mu nepovedl. "Trošku jsem tam vyletěl z hlavy. Ale i když mi nevyšel, zjistil jsem, že jízdu mám najetou. Byly tam sice dvě velké chyby, ale celý zbytek jízdy jsem zajel na plusovou hodnotu. V momentě, kdy se nebudu soustředit na to, že musím tohle a nemusím tamto, a pojedu jako v Kanadě, nebudu mít vůbec žádný problém. Vím, že jsem schopen jezdit na 160 bodů úplně bez problémů," řekl Březina.

Podle ambasadora šampionátu a bývalého soupeře Tomáše Vernera by Březina mohl být na mistrovství Evropy černým koněm soutěže mužů. "Doufám, že Tomáše nezklamu. Bude to ale těžký závod, je to v Česku, je tam minimálně šest lidí, kteří se budou prát o tři medaile. Bude to záležet na momentu a jak kdo zajede volnou jízdu. Doufám ale, že když se připravím, jak se připravuju, tak to na Evropě vyjde," řekl Březina.

Na finální přípravu na šampionát se ještě znovu vrátí do Los Angeles. "Vracím se po Vánocích zpátky a začnu trénovat. Naštěstí s časovými posuny nemám problém, v letadle spím," řekl Březina.