Brněnský rodák Březina měl tentokrát ve volné jízdě naplánovaný pouze jeden čtverný skok místo tří, které chtěl zařazovat až do nevydařeného mistrovství Evropy. Čtverný salchow opět skončil pádem, ale český krasobruslař se tím nenechal rozhodit a předvedl solidní výkon bez dalších hrubých chyb. Ve srovnání s krátkým programem se polepšil o dvě příčky a zaznamenal na mistrovsví světa nejlepší výsledek od roku 2012, kdy byl šestý.

Jako první z favoritů nastoupil k volné jízdě suverénní vítěz krátkého programu Hanju. Olympijského šampiona ale zradil čtverný salchow, při prvním se dotkl rukou ledu, při druhém dokonce spadl. Když se k tomu přidala další zakolísání, znamenalo to šanci pro ostatní.

Evropský šampion Fernández se jí chopil ve velkém stylu. Odskákal všechno včetně tří čtverných skoků a dvou trojitých axelů a získal absolutní známku deset v průměru od všech rozhodčích za choreografii a interpretaci programu na hudbu Franka Sinatry. Hanjuův dvanáctibodový náskok se rázem rozplynul. Fernández díky osobnímu rekordu 314,93 bodu svého kolegu z tréninkové stáje Briana Orsera porazil bezmála o dvacet bodů.

Čtyři čtverné skoky včetně lutzu, který na rozdíl od krátkého programu neměl čistý výjezd, vynesly k překvapivému bronzu osmnáctiletého Číňana Ťin Po-janga. Po stříbru na mistrovství čtyř kontinentů tak ve své první seniorské sezoně získal další cenný kov.

Přispělo k tomu také selhání někdejšího suveréna Patricka Chana z Kanady, který byl po krátkém programu třetí. Ve volné jízdě řadě skoků včetně čtverného toeloopu a trojitého axelu ubíral otáčky. Při kombinaci čtverného a trojitého toeloopu se navíc dostal do kontaktu s mantinelem. Ve volné jízdě byl až osmý, což znamenalo propad na konečnou pátou příčku. Trojnásobnému šampionovi z let 2011 až 2013 tak návrat k závodů další světovou medaili nepřinesl.

Čtvrtým místem překvapil jednadvacetiletý Rus Michail Koljada, který zastoupil krajana Maxima Kovtuna. Bronzový medailista z ME totiž volnou jízdu pokazil a na MS skončil až osmnáctý.