Ve středu po poledni vstoupí Březina krátkým programem do mistrovství Evropy v ruské Moskvě. Do něj zařadí jeden čtverný salchow, dva má v plánu pro páteční volnou jízdu. „Počítám, že pojedu dva, ale když uvidím, že mám dobrou pozici a pojedu ke konci, možná zařadím jednoho,“ sdělil Březina v úterý večer Deníku Rovnost.

Při Grand Prix v Kanadě zařadil do každé jízdy jeden čtverný skok, což mu vyneslo šestou pozici. V Japonsku mu však salchow nevyšel. „Myslím, že je stabilizovaný, v tréninku jsem ho udělal dobře, teď ho jen správně rozjet při rozjížďce,“ přiblížil. Bronzový medailista z mistrovství Evropy 2013 sice zvládá v tréninku pod vedením arménského kouče Rafaela Arutjunjana i čtverný toeloop, ovšem v Moskvě jej nepoužije.

Do Ruska dorazil až v pondělí odpoledne, v úterý si vyzkoušel podmínky v tréninkové i závodní hale. „Musím zaklepat, že všechno bylo dobré, led taky,“ uvedl Březina.

Evropský šampionát představuje poslední prověrku před olympijskými hrami v jihokorejském Pchjongčchangu, sedmadvacetiletý závodník při předchozích účastech pod pěti kruhy ve Vancouveru a Soči obsadil shodně desátou pozici. „Moc na to nemyslím, spíš okrajově, když jsem teď třeba řešil akreditaci trenéra,“ poznamenal.

Březina se v červnu oženil, v New Yorku si vzal izraelskou krasobruslařku Danielle Montalbanovou. „Myslím, že jsem uvolněnější, ale na trénink to nemá žádný vliv,“ usmál se.