„Ambasadoři nám pomáhají projekt propagovat v obou dějištích, i proto jsme volili místní osobnosti,“ objasnil výběr Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.

V době zimních her od 9. do 25. února vyroste park v pavilonu Z brněnského výstaviště, zájemci si tam zdarma vyzkouší odvětví od hokeje, krasobruslení, běžeckého lyžování a biatlonu přes snowboardové disciplíny, curling až po skoky na lyžích na mobilním můstku.

Erat patrně nebude chybět v českém výběru pro olympijské hry a fanoušci mu budou fandit u obřích obrazovek. „Mít vyslance festivalu, ať už z Brna nebo z Ostravy, přímo na hrách pod pěti kruhy v Koreji, je pro nás také pozitivní představa. Připravujeme zejména pro děti různé soutěže a výzvy, jak na dálku podpořit naše ambasadory. Propojení mezi dějištěm her a Olympijským festivalem může být opět o něco pevnější,” dodal Varhaník.

Březinová okusila Olympijský park na Letné v době her v Soči před čtyřmi lety. „Už tehdy se mi projekt zalíbil. Lidi přišli podpořit české olympioniky, u toho si zasportovali, vyzkoušeli nové věci. Olympijský festival mi přijde jako dobrá myšlenka, hned na prvním jednání jsem řekla, že do toho jdu,“ uvedla krasobruslařka.