Poslední pokus na úspěch přetavila v triumf, když po boku amerického tenisty Rajeeva Rama dokráčela k prvnímu titulu ve smíšené čtyřhře. „Vítězství si cením hodně, přece jen jde o grandslam. Byla jsem zklamaná z předchozích vyřazení, ale titul výsledný dojem zlepšil. Pro Raje to byl navíc jeho první grandslam, měla jsem radost, že jsem mohla být u toho. Je strašně hodný,“ říká Krejčíková.

I když smíšený debl loni úplně vynechala, hned na úvod nového ročníku si mix dopřála. „Jde o skvělé zpestření. Hrála jsem jej v podstatě vždy. Umožní vám vyzkoušet si věci z tréninku v ostrém utkání,“ popisuje třia-dvacetiletá brněnská rodačka.

K česko-americké spolupráci došlo po kontaktu Rama, jenž si chtěl po boku bývalé deblové jedničky a momentální dvojky zahrát. „Ozval se už v listopadu a souhlasila jsem. Dobře jsme se v Melbourne doplňovali, má skvělý servis a přehled na síti. Taky dobře vykrýval kurt, takže jsem se mohla plně soustředit na svou část dvorce,“ pochvaluje si.

V mixu se nejhůř adaptuje na svižnost mužské hry. „Chlapi hrají rychleji a taky mají hbitější postřehy. Celkově jde o jiný styl tenisu,“ popisuje.

Barbora Krejčíková na Australian Open
Dvouhra:
prohra ve 2. kole kvalifikace s Ponchetovou 2:6, 3:6

Ženská čtyřhra (s Kateřinou Siniakovou):
prohra ve čtvrtfinále s dvojicí Stosurová/Čangová 6:7, 6:7

Smíšená čtyřhra (s Rajeevem Ramem):
titul po finálové výhře 7:6, 6:1 nad dvojicí Sharmaová/Smith

Budoucnost úspěšného tandemu je zatím nejasná. „Uvidím, na jakých turnajích budu. Když se mi někde nezadaří, nebudu čekat na mix, radši se zaměřím na turnaj v singlu,“ přiznává Krejčíková.

Po prvním vrcholu sezony začíná pro aktuální deblovou světovou dvojku v rychlém sledu další. Krejčíková podruhé v řadě obdržela pozvánku do české fedcupové reprezentace, která příští týden sehraje v Ostravě zápas prvního kola s Rumunskem v čele s hvězdnou Simonou Halepovou.

Při listopadovém finále Fed Cupu se Krejčíková na kurt nedostala, protože Češky rozhodly o triumfu před závěrečnou čtyřhrou. Rumunky ovšem přivezou nejsilnější sestavu a očekává se vyrovnaná bitva, což nahrává možnosti, že Krejčíková nastoupí. „Moc se těším. Hlavně na atmosféru a jsem zvědavá na Ostravu, kde jsem nikdy nehrála. Hlavní je, aby se vedlo týmu,“ podotýká.

V tomto ročníku touží po průlomu i ve dvouhře, kde ji aktuálně patří až 213. pozice. Proto na konci loňského roku angažovala trenéra Pavla Šnobla. „Pracujeme na komplexním zlepšení. Zatím všechno vstřebávám a postupně se do toho dostávám. S Pavlem jsme si sedli, je to pohodář. Taky je pro mě výhoda, že trénuji s bývalým profesionálem. Je levák, díky čemuž mám výhodu v zápase s levačkami,“ uzavírá Krejčíková.