Vnímal jste jako hráč Nymburka nepřátelskou atmosféru na jiných stadionech?
Ne všude k nám byli fanoušci přívětiví, a co někteří vypouštěli z úst, nebylo příjemné. Při hře to člověk moc nevnímá, ale někdy od nějakého chytráka něco zaslechnete.

Občas z hlediště zazní i to, že Nymburku nadržují rozhodčí…
Nemyslím si, že tým jako Nymburk potřebuje pomoct. Domácí si vždycky myslí, že rozhodčí píská proti nim a nadržuje Nymburku. Podle mě je to ale hloupost, rozhodčí pískají pořád stejně.

Kde se vám v domácí soutěži hrálo nejhůř?
Vyloženě blbě na hřišti tehdejších Mlékáren Kunín. Také v Prostějově, když se mu dařilo, tam to bylo na ostří nože. A v Děčíně. Tyhle tři týmy měly fanoušky, kteří je hnali dopředu.

Soupeři byli nahecovaní?
Každý nás chtěl porazit, ukázat se. S první šestkou nebyly snadné zápasy, i když to tak třeba vypadalo. Museli jsme vyhrát, protože to každý od nás čekal. A ty týmy opravdu špatné nebyly. Žádná lehká práce.

Nymburk hraje každou sezonu spoustu zápasů v evropských soutěžích. Je pak v domácí lize znát únava?
Rozhodně. Teď už to třeba tak není, ale za mě jsme hrávali běžně tři zápasy v týdnu. V kombinaci s cestováním je to opravdu těžké, hlavně se na to mentálně připravit. Hráč si musí zvyknout.

Hledal jste po prestižním zápase v Evropě těžko motivaci do obyčejného ligového zápasu?
Určitě, tyhle zápasy byly takové… nechci říct trénink, ale spíš, že si jedeme zahrát. Byly o tom je odehrát, tam nic jiného nebylo.

Očima trenéra„Soupeř je hegemon soutěže už řadu let, v jeho kádru nastupují reprezentanti a špičkoví hráči ze zahraničí. Pro nás to bude šance porovnat naši aktuální výkonnost s těmi nejlepšími, vyzkoušet si náš systém hry a předvést se před vlastními fanoušky. Věříme, že i pro ně bude toto utkání malý svátek a že nás přijdou podpořit a podívat se na kvalitní basketbal."
kouč mmcité Zoran Helbich