Základ vítězství položila Vaughnová v prvním poločase, kdy zaznamenala parádních 23 bodů. „Od začátku zápasu jsme jí dopřáli hrozně moc prostoru, nehráli ji na kontakt a umožnili jí vybírat si místa, která chtěla. Klíč byl úplně ji odříznout od balónu, ale také si lépe vypomáhat, protože ve hře jedna na jedna se těžko brání,“ prohlásil královopolský trenér David Zdeněk.

Kromě střelecké show předvedla jedenatřicetiletá basketbalistka i dvanáct úspěšných doskoků. „Hrála jak z pozice pivota, tak křídla, tudíž se na ní v obraně vystřídaly skoro všechny hráčky. Není jednoduché ji uhlídat, jde o velmi agresivní typ basketbalistky, která používá ruce i tělo k tomu, aby se dostala ke koši. Rozhodčí to vnímají, že děláme fauly my, i když kontakt iniciuje Krystal,“ povídala královopolská pivotka Ilona Burgrová.

Rodačka z amerického Baltimoru potvrdila roli nejlepší střelkyně základní části Ženské basketbalové ligy. Ve 25 zápasech si připsala 506 bodů, průměrně jich měla 20,24 na zápas. „Jde o hráčku, která ví, o co jde. Nebojí se zodpovědnosti, bere si těžké střely, vyprosí si fauly. Hraje velmi důrazně, kontaktně a ne nadarmo je nejlepší střelkyně celé soutěže,“ líčil Zdeněk.

Ve druhém poločase už Vaughnová tolik nevyčnívala, ale díky jejímu příspěvku měl Nymburk po přestávce pohodlný čtrnáctibodový náskok. „Zápas rozhodla druhá čtvrtina, ve které jsme byly nekoncentrované, přestaly jsme se prezentovat svojí hrou a snažily se prosazovat jedna proti třem, což proti Nymburku nejde. Nehýbaly jsme se a soupeři umožnily útočné doskoky,“ litovala Burgrová.

Stíhací jízdu za vyrovnáním režírovaly ve druhé půli Gabriela Andělová s 21 body a osmnáctibodová Edita Šujanová. Ani drtivý finiš Králova Pole však na vyrovnání nestačil. „Ve druhém poločase už nemám holkám vůbec co vytknout, ale dohánět čtrnáctibodové manko je strašně těžké a v tu chvíli se každý bod soupeře násobí. Je to 1:1 na zápasy, nikdo si nemůže myslet, že projdeme jakoukoli sérii bez prohry,“ doplnil kouč KP Brno.

KP Brno - Nymburk 73:75Po čtvrtinách: 21:21, 33:47, 56:64. Nejvíc bodů: Andělová 21, Šujanová 18, Kopecká 9 – Vaughnová 33, Gallasová 12, Linskensová 11. Trojky: 6/18 – 1/8. Doskoky: 30 – 41. Trestné hody: 15/20 – 20/23. Stav série: 1:1.