Společnost kláním oslaví dvacetileté výročí od svého založení a do Brna se sjede přes pět stovek dětí z deseti českých měst a Bratislavy. „Chtěli jsme udělat společný projekt všech našich poboček a k tomu jsme zvolili florbal, protože to je náš nejobsazovanější kroužek. Děti ho dělají v tělocvičnách, kde je vidí maximálně rodiče. Teď se konfrontují s týmy celé republiky a zahrají si před velkým publikem v krásné hale,“ vysvětlil inspiraci k akci marketingový ředitel společnosti kroužky Luboš Kalouda.

Dvoudenní turnaj hostí o víkendu 14. a 15. prosince od devíti hodin ráno hala ve Vodově ulici. Vedle něj se děti a jejich rodiče zúčastní v hledišti prvoligového derby. „Chceme, aby děti viděly florbal na vysoké úrovni a třeba získaly motivaci sportovat i mimo kroužek,“ líčil fotbalový vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007 Kalouda.

Vstupné na celý víkend je zdarma a pořadatelé rozdali už dva tisíce vstupenek, pokusí se o vytvoření návštěvnického rekord první florbalové ligy. „Také pravděpodobně vytvoříme rekord v počtu dodaných pizz na jednu akci, naše partnerská firma jich v neděli na oběd dodá šest set pro všechny děti a lektory,“ podotkl hlavní pořadatel.

Na účastníky turnaje i návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, vyzkouší si netradiční sport Headis, navštíví mobilní planetárium, uvidí hudební vystoupení bratrské skupiny Yes Brothers nebo několikanásobného mistra světa i Evropy ve footbagu a freestyle fotbalu Jana Webera.

Představí se také taneční skupina A proč ne? ze Střední školy F. D. Roosevelta v Brně pro tělesně postižené. „Velmi mě vzalo za srdce, když jsem viděl, jakou dokáží děti s hendikepem vytvořit taneční choreografii. Řekli jsme si, že by bylo hezké, aby si taky užily jedinečný zážitek, jako je vystoupení před několika stovkami lidí,“ poznamenal Kalouda.

Dobrovolné vstupné putuje na Nadační fond dětské onkologie Krtek a Nadační fond KROUŽKY DĚTEM, který dlouhodobě podporuje děti ze Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené.