V závodě na dlouhém a úzkém prkně nestačil Kučera pouze na šestinásobného účastníka olympijských her Árona Gádorfalviho a jeho maďarského kolegu Santa Bence. „Medaile si strašně vážím. Je to můj největší úspěch,“ hlásí jedenatřicetiletý závodník Rapidu Brno.

Na šampionátu v maďarském Balatonfüred se sešla téměř kompletní evropská elita. „Vím o dvou favoritech, kteří nepřijeli, což mi pomohlo. Jinak ale nechyběl nikdo z evropské špičky,“ přibližuje bronzový medailista.

Na třetí místo se Kučera probojoval po osmi z dvanácti rozjížděk a udržel jej až do konce. „Vždycky je to o podmínkách, které musí závodníkovi sednout. To se tentokrát povedlo. Foukal střední vítr, který mi vyhovuje,“ říká. 

Do poslední chvíle navíc bojoval o vylepšení umístění. „Skončil jsem asi tři body za druhým závodníkem, se kterým jsme se o stříbro přetahovali, takže moc nechybělo. Na vítěze jsem bohužel ztrácel hodně. Jako několikanásobný olympionik vyhrál především díky zkušenostem,“ popisuje absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

V závodě ho stejně jako ostatní účastníky potrápily chaluhy. „Rostou ze dna a občas se utrhnou. Jsou to dlouhé šlahouny, které se zachytí za ploutve. Táhneme je pak s sebou, což nás zpomaluje. Zápasili jsme s odstraňováním, takže byl závod zase o něco pestřejší,“ usmívá se Kučera.

K Balatonu ho přijela podpořit i rodina, proto si pochvaloval novinky pro diváky. „Pořadatelé natáčeli závod z dronů, což fanouškům zpestřilo podívanou,“ pochvaluje si.

V září čekají Kučeru poslední dva závody před zimní přestávkou. „Přes zimu toho moc nenajezdím, jen výjimečně na dovolené u moře. V přípravě se opět zaměřím na doplňkové sporty a posilovnu,“ dodává.