Po něm Severočeši opustili palubovku. Podle předběžného opatření Městského soudu v Brně vydaného předsedou senátu Alešem Kobzou se nemělo konat.

Utkání přesto bylo kontumováno ve prospěch Brna 3:0 na sety, díky čemuž jihomoravský tým ovládl celou sérii 3:0 na zápasy. „Ze sportovního hlediska je to prohra českého volejbalu. Chtěli jsme regulérní a férový souboj s týmem, který si účast v baráži zasloužil dlouhodobou sportovní činností, nikoli porušováním volejbalových předpisů a podivnými machinacemi, když navíc plánuje extraligovou licenci obratem prodat“, uvedl předseda volejbalového klubu Benátek nad Jizerou Vladimír Němeček, jenž argumentuje, že klub SGLD nemá podle regulí právo startovat v baráži, protože je provázán s extraligovým Volejbalem.

Trenér brněnského celku Ondřej Marek si počká na konečný verdikt o osudu baráže. „Soustředili jsme se s klukama jen na sportovní stránku série, ostatní ať posoudí jiní. Podle mě jsme nic špatného neudělali. Už tři roky pravidelně točíme hráče v prvoligovém a extraligovém týmu a nikomu to nevadilo,“ pravil Marek.

Brněnský kouč vyzdvihl výkony severočeského celku v baráži. „Kdyby hráli tak jako proti nám v prvních dvou utkáních celou sezonu, neskončili poslední, ale na hraně postupu do play-off,“ pronesl Marek.

Předseda volejbalového svazu Marek Pakosta vydal prohlášení, v němž stojí za dřívějším rozhodnutím svazových komisí připustit Brno do baráže „Oba týmy splnily podmínku k účasti,“ uvedl Pakosta.

Baráž o extraligu

1. zápas (6.dubna)
Benátky nad Jizerou – SGLD Brno 0:3 na sety (26:28, 25:27, 22:25)
2. zápas (7. dubna)
Benátky nad Jizerou – SGLD Brno 2:3 na sety (25:16, 19:25, 17:25, 25:19, 7:15)
3. zápas (13. dubna)
SGLD Brno – Benátky nad Jizerou kontumováno 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)